Po dvě hodiny, od dvanácti do dvou hodin odpoledne, byla kvůli srážce osobního auta s nákladním zcela uzavřena silnice v Němčicích. Třiačtyřicetiletý řidič Fordu Transit se při projíždění pravotočivé zatáčky lekl protijedoucího nákladního auta, začal intenzivně brzdit a dostal se levou částí auta do protisměru, kde se s protijedoucím autem srazil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, žádný z řidičů nepožil před jízdou alkoholické nápoje. Škoda na vozidlech je třiaosmdesát tisíc korun.
Přílišná rychlost na mokré silnici se stala osudnou také devatenáctiletému řidiči Volkswagenu Transporter, který jel od Drnovic k Lysicím. Dostal smyk a skončil mimo silnici s autem na boku. Škoda na autě byla vyčíslena na třicet tisíc korun.
Škodu čtyřicet tisíc korun a omezení dopravy způsobila odpoledne také havárie Toyoty Yaris na silnici vedoucí od Jedovnic do Křtin. Auto tam také dostalo na mokré vozovce smyk a levým bokem narazilo do travnatého svahu.
Krátce po čtvrté hodině odpolední skončilo mimo silnici vedoucí z Letovic do Skrchova také nákladní auto značky DAF. Jeho osmatřicetiletý řidič se nechoval dostatečně pozorně, najel na pravou krajnici, vyjel vpravo mimo vozovku, kde se převrátil na pravý bok. Na autě vznikla škoda čtyřicet tisíc korun, nikdo nebyl při nehodě zraněn.

(WM)