Děti se při různých hrách a aktivitách lépe poznají, naučí se pomáhat jeden druhému a je to výborný start pro budování třídního kolektivu nejen pro žáky, ale také pro učitele. Ale co v dalších ročnících?

Jak navázat na vše pěkné, co začalo na „seznamováku“? Pomáhají samozřejmě jiné školní akce, exkurze, lyžařský kurz a hlavně hodiny třídního učitele, které u nás úspěšně fungují již čtvrtým rokem, ale přesto zahájit školní rok společným pobytem je nezaplatitelné.

Třídní učitelky 7. ročníku Vlasta Staňková a Martina Šebková se rozhodly, že zavedou novou tradici – stmelovací pobyty. Chtěli jsme změnit prostředí . Ideálním místem se tak stalo rekreační středisko Čermák ve Sloupu v Moravském krasu. 6. a 7. října zde strávila první historický stmelovací pobyt třída 7.A.

Hned po příjezdu na náměstí ve Sloupu začaly pro děti dva dny nabité spoustou zážitků.
Prvním úkolem bylo pomocí stopované zjistit místo pobytu. Hra byla zpestřená plněním různých úkolů. Po ubytování následovala tisková konference, na které děti zjišťovaly, co je čeká a seznamovaly se s programem pobytu. Na jejich otázky odpovídala třídní učitelka Vlasta Staňková spolu s výchovnou poradkyní Janou Cvetlerovou. A co všechno v programu bylo?

Zdolávání lan, které pro nás připravili p.ředitel J. Brázda a p. školník P. Janík, fotbalové zápasy, do kterých se výborně zapojila i děvčata, dramatizace různých životních situací např. zradil mě kamarád, stezka odvahy a v neposlední řadě soutěž, kterou připravila děvčata pro kluky – Missák 7.A. Kluci museli absolvovat pět disciplín, mimo jiné i volnou disciplínu, kde mohli předvést své schopnosti a fantazii. Kluci zase připravili pro dívky soutěž třídní Superstar, ale v nabitém programu jsme ji nestačili uskutečnit, takže budeme v soutěžení pokračovat i ve škole.

O tom , jak moc se nám ve Sloupu líbilo svědčí i ohlasy některých účastníků:

- „ Strašně se mi výjezd líbil a myslím, že to našemu třídnímu kolektivu hodně pomohlo“
/ Eva Mullerová/
- „ Tenhle poseznamovací výjezd se mi moc líbil a nejradši bych si ho zopakovala ještě jednou „ / Pavlína Broklová“
- „Poseznamovací výjezd splnil moje očekávání. Příští rok bych chtěla jet znovu .“ / Veronika Holcová/
- „ Já bych to zhodnotil jako velice povedené a zábavné.“ / Petr Klimek/.

Vlasta Staňková, třídní učitelka 7.A