Statistiky úřadu práce pro hodonínský okres se pro zdejší zaměstnance a zájemce o novou práci nevyvíjejí dobře. Ani duben nezastavil další propad v počtu volných pracovních míst. K posledním dubnu jich úřad práce na Hodonínsku evidoval 962, tedy o dalších šestadvacet pozic méně než před měsícem. A to při počtu 5 573 evidovaných nezaměstnaných.

Přitom na konci loňského dubna v hodonínském okresu bylo podle stejného zdroje dat k dispozici téměř dva tisíce volných pracovních míst. A o rok dříve bylo volných pozic nabízených přes úřad práce dokonce ještě o další skoro čtyři stovky víc.

Vypadá to, že se Hodonínsko začíná poměrně pevně ukotvovat v nejnižších patrech celorepublikové tabulky v počtu uchazečů na jedno volné pracovní místo, kdy k poslednímu dubnu patří Hodonínu z 5,8 uchazeče nelichotivé třetí místo. Hůře jsou na tom v Česku jen ve Slezsku a na severní Moravě, tedy v okresech Bruntál a Karviná.

Na jižní Moravě se na tomto žebříčku k hodonínskému okresu přibližuje se 4,4 uchazeče na jedno volné pracovní místo Blansko. To na tom bylo k poslednímu dubnu celorepublikově stejně jako pátý Most. Pro doplnění, čtvrtým okresem s poměrově nejnižší nabídkou pracovních míst je za Hodonínem Děčín.