Jako křesťané máme i své duchovní kořeny ve starém zákoně Židů, chceme si stále uvědomovat toto propojení. Židé místo svíček na hřbitovy nosí drobné kaménky a kladou je na náhrobní desky.

Chceme o letošních vzpomínkových bohoslužbách (tedy od pátku 30. 10. do úterý 3. 11.) vás poprosit o spolupráci na propojení několika myšlenek. Při procházce venku, cestou na hřbitov, doma na zahradě… posbírejte pár kaménků, každý bude mít v dlani nějaké jiné. Na všech místech našich farností bude před oltářem košíček a do něj položte své kaménky.

Dejte tam kaménky jako vzpomínku za jednotlivé lidi (rodiče, sourozence, prarodiče, kamarády…), také další kaménky jako poděkování za sebe, přátele, děti, i za lidi, na které nikdo nepamatuje. Vaší dlaní do nich dáte i kus srdce svých vzpomínek, proseb, poděkování, a tak neživé kameny dostanou od vás i kus života. Kámen ke kameni a bude tu najednou živý chrám minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Chcete i vy vnímat tuto jednoduchou krásu myšlenek nebo odmítnete s tím, že je to zbytečnost? To je jen na vaší volbě. Za koho poděkujete či necháte být je vaše svoboda. Přejeme nám všem dobrodružné hledání kaménků, krásné vzpomínky a hlavně radost ze vzájemného setkání na dušičkových bohoslužbách.

Dušičkové bohoslužby budou:

- v Blansku v dřevěném kostele v pátek a pondělí o půl šesté, v neděli v devět hodin
- v Brťově v sále obecního úřadu v neděli o půl jedenácté
- v Boskovicích v evangelickém kostele v neděli o tři čtvrtě na osm
- v Lysicích v obřadní síni obecního úřadu v úterý o půl šesté
- v Rudici v kapli sv. Barbory v sobotu ve čtrnáct hodin

Libor Bartoš a farář Martin Kopecký