Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
Deník

Naši prvňáci: V Knínicích příští rok oslaví sto let školství

Knínice /FOTOGALERIE/ - Základní školu v Knínicích navštěvuje 221 žáků v devíti třídách od prvního do devátého ročníku. Prvňáčků je letos v Knínicích devatenáct.

Kromě dětí z městyse školu navštěvují také žáci a žákyně z okolních obcí Vážany, Sudice, Vanovice, Šebetov anebo Světlá. „Snažíme se být školou přátelskou a otevřenou všem. Chceme, aby se zde děti cítily dobře, učitelé zde rádi učili a rodiče věděli, že jsou zde vítáni,“ zdůraznila ředitelka knínické školy Jana Vaňková.


Vzdělávací zařízení sídlí v objektu, jehož stavba započala ještě za první republiky. Pravidelné vyučování tam začalo ve školní roce 1945/1946. V posledních letech škola prošla větší modernizací. Budova dostala nová okna a zateplení nebo nový systém vytápění. Škola má také přírodní hřiště a moderní multifunkční sportovní areál. Letos v létě v Knínicích dokončili úpravy v odborných učebnách, jako jsou dílny pro školáky, cvičná kuchyňka nebo učebna informatiky.

Tento rok také škola získala dotaci na projekt enviromentální stezky v zahradě a příspěvek na zakoupení ozobotů. „Příští rok nás čeká velké výročí sto let školství v obci. Spolu s městysem plánujeme oslavy, které nabídnou i akce pro veřejnost,“ podotkla Jana Vaňková.

Hlavní zprávy

Akční letáky