více >>
Deník

Naši prvňáci: Školáci v Lysicích mají svůj parlament i časopis Plátek

Lysice – Základní škola Edvarda Beneše Lysice se nachází nad kopci nad městysem, zasazená do přírodního prostředí bývalé zámecké obory. Hlavní budova byla dostavěna v roce 1951 podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse.

Na začátku osmdesátých let ke škole přibyla tělocvična.

„Výuka ve škole probíhá na prvním stupni ve dvou paralelních třídách, na druhém stupni jsou v ročníku tři paralelní třídy. Ve škole jsou zřízeny i dvě speciální třídy pro mentálně postižené žáky,“ upřesnila ředitelka Pavla Nesnídalová.

V minulých letech lysická základní škola dostala například nové vytápění, osvětlení ve třídách a střechu na tělocvičně. Z bývalé kotelny a uhelny vznikly prostory pro školní družinu. Nedávno škola zrekonstruovala vybavila čtyři učebny a upravila školní zahradu.

Žáci vydávají svůj školní časopis Plátek, který vychází čtyřikrát ročně. Mají také žákovský parlament nebo školní divadlo. Rodičům, příbuzným a veřejnosti se školáci pravidelně představují na školní akademii. Škola také každoročně pořádá regionální soutěžní přehlídku v recitaci O lysické sluníčko. Letos na jaře se konal její dvanáctý ročník.

Žáci třídy 1.B Základní školy Lysice s paní učitelkou Jitkou Blahovou.

Žáci třídy 1.B Základní školy Lysice s paní učitelkou Jitkou Blahovou.

Autor: Deník / Michal Záboj

Dále z vašeho Deníku