více >>
Deník

Naši prvňáci: Kunštátská škola působí jako koordinátor projektu Erasmus

Kunštát – Do lavic dvou prvních tříd v Základní škole Kunštát letos v září usedlo osmadvacet dětí. Vzdělávací zařízení, kam dojíždějí školáci i z okolních obcí, navštěvuje dohromady 334 žáků v sedmnácti třídách. O jejich výuku se stará třiadvacet pedagogů.

Kunštátská škola sídlí v historické budově z roku 1905 a v přístavbě z roku 1985, ve které jsou převážně třídy druhého stupně. „V roce 1995 byla budova školy propojena s vedle stojící městskou sportovní halou, jež slouží pro výuku tělesné výchovy a pro veškeré další sportovní aktivity včetně akcí typu Kunštátská laťka. Za školou je navíc od roku 2007 sportovní areál s hřištěm a tartanovou dráhou,“ upřesnil zástupce ředitele Vladimír Všianský s tím, že škola neopomíná ani vnitřní vybavení.


V posledních letech se podařilo modernizovat a upravit učebny jazyků, fyziky a chemie, cvičné kuchyně také bezbariérové toalety. To vše za asi šest a půl milionu korun. Kunštátská škola se také zaměřuje na mezinárodní projekty. „V projektu Erasmus, dříve Comenius jsme koordinátory pro ostatní země, s nimiž spolupracujeme. Ve spolupráci s Českým domem ve Vídni organizujeme také soutěž o našem regionu a o České republice,“ podotkl Vladimír Všianský.

Žáci třídy 1.B Základní školy Kunštát.

Žáci třídy 1.B Základní školy Kunštát.

Autor: Deník / Michal Záboj

Dále z vašeho Deníku