deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Důchodová kalkulačka

Spočítejte si, o kolik se od roku 2022 zvýší vaše penze

Naši prvňáci: Budova základní školy v Benešově stojí již 60 let

Benešov – Benešovská základní škola v listopadu oslavila kulaté výročí. Budova na kopci v části Pavlov stojí od roku 1959. Šedesát let budovy připomněl den otevřených dveří pro rodiče, absolventy a zájemce.

V současnosti benešovskou základní školu navštěvuje 158 žáků, z toho 92 první stupeň a 66 druhý. Do lavic první třídy letos v září usedlo třináct žáků. „K našim žákům přistupujeme vstřícně, budujeme pozitivní vztahy žáků k dospělým i mezi žáky navzájem. Společná práce se poté odráží na příznivé atmosféře. Ve výuce klademe důraz na hlavní osu vzdělávání a také na to, aby naši absolventi byli úspěšní na středních školách,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Lenka Grénarová.

Žáči první třídy Základní školy Benešov s učitelkami a asistentkou.Zdroj: Deník / Michal Záboj

Mladší žáci mohou po vyučování trávit volný čas ve školní družině. Novinkou ve družině jsou práce na šicích strojích, které škola získala od MAS Boskovicko. Děti se vyžijí i ve sportovním, přírodovědném, zdravotnickém kroužku nebo na hodinách jógy a vaření. V prostorách školy také probíhá hudební výuka ZUŠ Velké Opatovice. „Od minulého roku žáci využívají nové toalety. V letošním školním roce proběhla kompletní rekonstrukce žákovských šaten. Výrazná obměna se také brzy dotkne tělocvičny, která se bude týkat povrchové úpravy podlahy a výměny osvětlení,“ dodala zástupkyně ředitele benešovské školy.

Budova benešovské základní školy.Zdroj: Deník / Michal Záboj

Budova benešovské základní školy.

Autor: Deník / Michal Záboj

Hlavní zprávy

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby do Poslanecké sněmovny se konají ve dvou dnech, v pátek 8. října 2021 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 9. října 2021 od 8.00 hodin do 14.00 hodin.

Akční letáky