více >>
Deník

Naši prvňáčci: Žáci z rájecké školy se budou učit v nových odborných učebnách

Rájec-Jestřebí /FOTOGALERIE/ - Do lavic dvou prvních tříd Základní školy v Rájci-Jestřebí v tomto školním roce usedlo třicet devět prvňáčků. Dohromady vzdělávací zařízení, které je spádové i pro několik okolních obcí, navštěvuje 393 žáků

Do rozvrhu žáků na prvním stupni tento školní rok přibyl nový předmět, který se jmenuje Osobnostní rozvoj. Letos se v rájecké škole také modernizuje. V současné době se dokončuje projekt nazvaný Přírodovědné a jazykové učebny bezbariérově. „V rámci tohoto projektu jsme zrekonstruovali sociální zařízení a nově vybavili pět odborných učeben, konkrétně se jedná o učebny přírodopisu, chemie, multimediální a dvě jazykové,“ přiblížil ředitel rájecké školy Jiří Koumar s tím, že v současnosti probíhá také rekonstrukce střechy tělocvičny.

Již minulý rok žáci školy dostali do užívání nové šatny v přízemí objektu. Základní škola v Rájci-Jestřebí tvoří jeden celek ještě s mateřskou školou, která má dvě pracoviště. Jedno sídlí ve školní ulici, druhé v ulici 9. května v místní části Jestřebí. Součástí školského zařízení je také družina a jídelna.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky