Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
Deník
Údaje za Jihomoravský kraj
  • Nové případy 449 včera
  • Hospitalizovaní 599 02. 12.
  • Obsazenost ARO/JIP 74 % včera
  • Úmrtí 3 včera

Naši prvňáčci: V černohorské škole mají žáci přírodní zahradu s učebnou

Černá Hora – Do lavic dvou prvních tříd Základní školy v Černé Hoře letos v září usedlo 47 prvňáčků. Dohromady zařízení navštěvuje 327 žáků nejen z městyse ale i z okolních obcí.

Objekt školy se nachází v klidné části Černé Hory. Kromě kmenových učeben mají žáci k dispozici i odborné pracovny fyziky a chemie, dále jazykovou učebnu, počítačovou učebnu, studovnu, cvičný byt a čtyři oddělení školní družiny.

„Naše škola je školou rodinného typu, vstřícná k dětem i jejich rodičům,“ podotkl ředitel Vlastimil Šíbl. Za poslední léta prošla školní budova rekonstrukcí. Opravila se například střecha a sociální zařízení, osvětlení a prosklený plášť tělocvičny.

„Zrekonstruovali jsme také školní hřiště a vybudovali tak sportovní areál s atletickou dráhou s tartanovým povrchem a dalšími sektory pro atletiku a víceúčelovým hřištěm s umělou trávou,“ upřesnil ředitel s tím, že v černohorské škole vznikla také přírodní zahrada s venkovní učebnou. V plánu je také modernizace didaktické techniky, školní jídelny a dalšího vybavení školy.

Žáci 1.B Základní školy v Černé Hoře s paní učitelkou Evou Filipovou.Zdroj: Deník / Michal Záboj

Žáci 1.B Základní školy v Černé Hoře s paní učitelkou Evou Filipovou.

Autor: Deník / Michal Záboj

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky