deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Rekordní drahota:

Podívejte se, za co všechno si Češi připlatí a kolik

Naši prvňáčci: Škola v Rudici nese jméno svého zakladatele Huga Sáňky

Rudická základní škola stojí v historické budově v centru obce. Od roku 1998 nese jméno svého zakladatele nadučitele Huga Sáňky.

Prvňáčci ZŠ Rudice s paní učitelkou Alenou Míšenskou.Zdroj: Deník / Michal Záboj

Prvňáčci ZŠ Rudice s paní učitelkou Alenou Míšenskou.

Autor: Deník / Michal Záboj

 

Objekt s typickou věží a hodinami byl slavnostně otevřen v červnu roku 1893. V současnosti základní škola tvoří jeden celek s mateřskou školou. Ve třech třídách od prvního do pátého ročníku ji navštěvuje šedesát žáků, z toho čtrnáct prvňáčků, kteří si říkají Sloníci.


Kapacita mateřské školy je více než čtyřicet dětí. „Jsme malotřídní škola. Všichni se dobře známe, jsme jedna velká rodina,“ popsala učitelka první třídy Alena Míšenská. Ve škole nechybí jídelna, školní družina a tělocvična v přízemí. V polovině devadesátých let obec u školy vybudovala novou přístavbu směrem do školního dvora. „Budova školy je poměrně stará, ale každý rok se něco vylepšuje. Letos byla zrekonstruována další třída, přibyly nové počítače, bude se modernizovat sborovna i ředitelna,“ podotkla Míšenská.


Školáci z Rudice se aktivně účastní společenských a kulturních akcí v obci, na kterých mají často na starosti kulturní program. Každoročně vyrážejí na plavání, lyžařský výcvik nebo na atletické soutěže. Jsou také pravidelnými hosty ve vzdělávacích centrech, třeba v Domě přárody Moravského krasu nebo v brněnském planetáriu a centru Vida.

Hlavní zprávy

Akční letáky