Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
Deník

Naši prvňáčci: Škola v Lipůvce letos plánuje revitalizaci zahrady

Budova Základní školy v Lipůvce začala ke vzdělávání dětí sloužit v roce 1961. Tento školní rok ji navštěvuje 245 žáků v devíti ročnících. Do lavic v první třídě usedlo 28 školáčků.

„Budova školy se nachází v klidném a bezpečném prostředí nedaleko centra v blízkosti zastávek autobusové dopravy. U školy je zahrada a sad s dětským hřištěm, za školou hřiště pro míčové hry a atletiku. Ve vzdálenosti asi tří sta metrů je les,“ popsala ředitelka školy Marcela Antonovičová s tím, že součástí je také školní družina s kapacitou osmdesát žáků. Budova nedávno dostala nová okna a zateplení.

Postupně se mění vnitřní vybavení, například nábytek a podlahy ve třídách nebo zařízení kabinetů. Letos škola plánuje revitalizaci zahrady. „Oblíbeným místem větších dětí je kuchyňka, kde si v rámci výuky připravují jednoduché pokrmy. Tělocvičnu využívá kromě žáků naší školy také veřejnost ke svým sportovním aktivitám,“ podotkla ředitelka.


Žáci se zapojují do kulturního a společenského života v obci. Ve škole se pravidelně pořádají vánoční akademie, sváteční výstavy s dílnami a jarmarky, maškarní ples pro děti nebo drakiáda. U žáků z I. stupně jsou oblíbené každoroční školy v přírodě na Českomoravské vysočině.

Hlavní zprávy

Akční letáky