deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Martin Moštěk

redaktor

Deník / Martin Moštěk

Pocházím z jižní Moravy, celý život žiju ve Znojmě. V médiích působím skoro čtvrtstoletí, většinou v lokálních a regionálních novinách. Teď se pracovně víc rozhlížím po světě, přesto mě moje město i kraj pořád zajímají a snažím se je stále poznávat, zajímá mě historie i příběhy s nimi spojené.

Deník / Martin Moštěk

V Deníku pracuji přes dvacet let. Nejdéle jsem patřil do týmu znojemské lokální redakce. Vyzkoušel jsem si snad všechno, co může okresní redaktor chtít, od pokrývání lokální politiky, soudů, nehod i povodní, po nejrůznější reportáže z dění v obcích.

Deník / Martin Moštěk

Vyzkoušel jsem si, že tahle práce člověka v jednom dni zavede třeba od rozhovoru o přírodě v Podyjí k povodní zaplavené silnici u Podhradí nad Dyjí, kde vysvětlujete skupině cyklistů z Kalifornie, že tudy tentokrát do Moravských Budějovic vážně neprojedou.

Deník / Martin Moštěk

Baví mě poznávat lidi, místa a jejich příběhy. Proto jsem rád jezdil psát reportáže o zavedených akcích i o tom, co si jednou vymyslela parta kamarádů a ono to začalo lidi bavit. Dnes se snažím mít přehled o tom, co se právě děje ve světě a i ve velkých událostech se snažím hledat lidské příběhy a svědectví.

Deník / Martin Moštěk

Možná to někoho překvapí, ale i když jsem člověk, který většinu dne něco píše, jsem pořád ještě docela náruživý čtenář. Ať už jsou to životopisy, cestopisy, historie a ledacos jiného, pořád to zase bývají lidé a jejich příběhy. Pořád také plánuji, že zas budu trochu cestovat a konečně naplánuji zas nějaký výlet do Itálie, Anglie nebo Francie. V posledních jsem se sice dostal nejdál do Vídně na vánoční trhy, ale plánovat jsem nepřestal a ono to zase někdy vyjde.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Prozkoumejte jiný region ČR: