VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

Letovické děti dostaly tři nová hřiště

Letovice – Tři nová hřiště pro děti postavili v Letovicích. Jedno je v areálu koupaliště a je přístupné pouze jeho návštěvníkům. Další volně přístupná všem zájemcům vznikla v zámeckém parku a v letovické místní části Zábludov.

OBRAZEM: Beze strachu. LetFest nabízí řadu besed a workshopů

Letovice – Tradiční festival LetFest se koná v těchto dnech v Letovicích. Potrvá až do neděle, kdy bude zakončen závěrečnou bohoslužbou v budově Církve bratrské. „Jedná se o multižánrový i multigenerační festival za účasti amerických a anglických lektorů. Letos je tématem heslo No Fear, což znamená beze strachu. Společně se zamyslíme, co pro nás strach znamená a jak ho lze překonat," uvedl jeden z organizátorů Pavel Kratochvil.

Mladá dívka z Pamětic miluje extrémní běžecké závody. Sní o evropském titulu

Pamětice - Plazí se blátem pod ostnatým drátem, co nejrychleji, aby za sebou nechala své pronásledovatele. Když nad sebou konečně uvidí jen čisté nebe, rychle se zvedne a běží k vysoké dřevěné stěně, kterou svižně zdolá pomocí lana. Dvaadvacetiletá Lucie Alexová z Pamětic není členkou elitního komanda, jak by se mohlo zdát. Dělá jen to, co ze všeho nejvíce miluje. Účastní se takzvaných Spartanů, extrémních běžeckých závodů.

Kde bude busta Václava Havla? Letovičtí hlasují v internetové anketě

Letovice – Spolek Paleta z Letovic na Blanensku chce nechat ve městě zhotovit bustu prvního českého prezidenta Václava Havla. Původně ji plánoval umístit před budovu bývalého biskupského gymnázia. Město však nedávno na svých internetových stránkách zveřejnilo anketu, ve které nechává o umístění uměleckého díla rozhodnout své obyvatele. „Jejich názor nás zajímá. Objevily se totiž hlasy, které s navrhovaným místem nesouhlasily," vysvětlil starosta Letovic Vladimír Stejskal.

Nejistá budoucnost keltského skanzenu. Keltoi předčasně ukončilo spolupráci

Letovice - Město Letovice a sdružení Keltoi, které skanzen tři roky provozovalo, se domluvily na předčasném ukončení smlouvy. Nový nájemce není znám. Spolek Isarno již nemá zájem.

Asfalt na multifunkčním hřišti ve Vranové nahradí umělý povrch

Vranová – Multifunkční hřiště ve sportovní zóně na okraji Vranové dostalo za léta provozu pořádně zabrat. Střídají se na něm například fotbalisté, volejbalisté nebo tenisté a v zimě, když přeje počasí, je jeho plocha zaledovaná, aby se po ní mohli prohánět i bruslaři a hokejisté. Pravidelné využívání sportovci se tak podepsalo hlavně na samotné hrací ploše, která už potřebuje nutnou opravu. Vranovští zastupitelé se proto rozhodli pro rekonstrukci a zároveň vylepšení.

Dobrovolní hasiči v Křetíně slaví 130 let. Vznik? Po 44 rocích od velkého požáru

Křetín – Když v roce 1852 lehla popelem velká část Křetína, v hlavách některých tamních lidí už tehdy začala klíčit myšlenka, že bude potřeba v obci založit hasičský sbor. Došlo k tomu o čtyřiatřicet let později a nyní si Křetínští připomínají sto třicet let od tohoto památného okamžiku.

Letovice: kdo dá do běžné popelnice trávu a listí, tomu ji nevyvezou

Letovice – Letovičtí se vydali na téměř revoluční cestu v třídění odpadů na Blanensku. Pokud někdo bude házet bioodpad do klasické popelnice, popeláři mu ji nevyvezou. V plánu je i méně častý svoz komunálního odpadu.

OBRAZEM: Letovický zámek obsadili kejklíři, šermíři, a dokonce i kat

Letovice – Ve středověku se ocitli návštěvníci, kteří v sobotu navštívili zámek v Letovicích. Areál zámeckého parku, nádvoří a jízdárny obsadili nejen stánkaři s tradičními výrobky. Historický jarmark poctili svou návštěvou také šermíři, kejklíři, kouzelníci či muzikanti a tanečníci. Svůj um předvedl také středověký kat a nechyběla ani kulinářská soutěž o nejlepší letovickou kachli.

Kouzelník Mistr: Největší odměnou je úsměv diváků

Křetín – Ačkoliv ještě není ani plnoletý, chová se jako dokonalý gentleman. Když předstoupí před diváky, zaujme je již svým zjevem. Nosí oblek, černé husté vlasy má vždy perfektně uhlazené a v očích má tajemný výraz. A když začne kouzlit, to se teprve návštěvníkům jeho show začne tajit dech. Jako třeba když nechá zmizet kapesník a místo něj pak někomu z dobrovolníků vylezou z kapsy trenky.

Patří do středoevropské špičky. Velký dechový orchestr zažívá zlaté časy

Letovice – O uplynulém víkendu zvítězili na prestižním mezinárodním festivalu v polském Chelmnu. V únoru získali Zlaté pásmo na mezinárodní soutěži v Praze. Velký dechový orchestr Základní umělecké školy Letovice na Blanensku zažívá skvělé časy.

OBRAZEM: Přehradu Křetínka rozčeřily závody jachtařů. Účastníky zradil vítr

Letovice – Oddíl letovických jachtařů pořádal v sobotu na přehradě Křetínka tradiční závody Finn cup. Už popáté.

AKTUALIZOVÁNO

300 let hornictví. Kartografické centrum představilo unikátní sbírku

Velké Opatovice /FOTOGALERIE/ – Pravděpodobně nikde jinde v Evropě není možné zhlédnout tak obsáhlou a vzácnou sbírku geodetických přístrojů a pomůcek jako v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Ta mapuje tři sta let hornictví v českých zemích. V pátek ji organizátoři a spolupořadatelé slavnostně představili veřejnosti. Ohlasy návštěvníků byly nadšené.

Do školy v Nýrově už sněžit nebude. V létě opraví střechu

Nýrov – Když přišla náhlá změna počasí a sněhová vánice, v nýrovské základní škole měli problém. Kvůli staré střeše občas nasněžilo přímo do budovy. Teď se tamní žáci a zaměstnanci dočkají vylepšení. Dělníci střechu o letních prázdninách opraví. Vedení radnice za to zaplatí osm set tisíc korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT