VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

OBRAZEM: Letovičtí se loučili s létem. S Daliborem Jandou i hasiči

Letovice – Letovičtí se poslední srpnovou sobotu v areálu hasičské zbrojnice loučili s létem. Akce Ahoj, léto nabídla hudbu, zábavné historky i kouzla. Nechyběly ukázky vojenské techniky z období první světové války, letovičtí hasiči předvedli svou zásahovou techniku, hrálo se divadlo pro děti a zazpívali Vláďa Hron, Lucie Černíková i Dalibor Janda. Organizátoři také vyhlásili vítěze fotografické soutěže Letovice – město, které mám rád. Akci ukončila světelná show.

Ve Křetíně zahájí školní rok s Karlem IV. Děti vyrobily korunovační klenoty

Křetín – Už za pár dní začíná nový školní rok. Vstup do něj se Základní a mateřská škola ve Křetíně na Blanensku rozhodla udělat ještě o něco slavnostnější než obvykle. Oslaví totiž zároveň letošní sedmisté výročí narození krále a císaře Karla IV.

Květiny mezi mapami. Moravské kartografické centrum rozzářily stovky odrůd jiřin

Velké Opatovice /REPORTÁŽ/ – Oldřich Pulpán z Bělečka už dvacet let pěstuje jiřiny. Je to jeho velká vášeň. Pravidelně jezdívá po různých tematických výstavách. O víkendu nechybí ani na víkendových jiřinkových slavnostech spojených s mezinárodní výstavou jiřin ve Velkých Opatovicích.

V Prostředním Poříčí otevřou mateřskou školku. Po dlouhých třinácti letech

Prostřední Poříčí – Dlouhých třináct let byla mateřská škola v Prostředním Poříčí na Blanensku zavřená. To se letos změní. V úterý třicátého srpna tam slavnostně otevřou kompletně zrekonstruovanou mateřskou školu pro čtyřiadvacet dětí.

Radní Letovic rozhodnou, co bude s Isarnem. Zatím dál chátrá

Letovice – Projekt zrušen – vráceno městu Letovice. Tato věta již několik dní „visí" na webových stránkách sdružení Keltoi, které si v roce 2013 od letovické radnice pronajalo pozemky keltského Archeoparku Isarno s cílem opět do něj přilákat davy turistů. O provozování keltské osady již nejeví zájem ani spolek Isarno, jehož dobrovolníci tam opravovali chátrající stavby nebo vysázeli ovocné stromy.

OBRAZEM: Přehradu Křetínka u Letovic rozčeřily jachty. Při Srandaregatě

Letovice – Napnuté plachy a příď rozráží vodní hladinu. Kdo vyhraje tuto rozjížďku? Letovický oddíl jachtingu pořádal o víkendu na přehradě Křetínka tradiční závody lodí. V pořadí už patnáctou Srandaregatu.

Letovické koupaliště láká kromě tobogánu i na minigolf

Letovice /TEST KOUPALIŠTĚ/ – Na první pohled malé koupaliště, které má ale téměř vše, co člověk potřebuje. Tobogán, skluzavku pro malé děti, dětské hřiště, čistou vodu a bohaté občerstvení. Právě plovárnu v Letovicích představuje další díl letního seriálu Deníku Rovnost Test koupališť.

Betlém ve Vískách budou střežit tři mohutní andělé

Vísky /FOTOGALERIE/ – Student Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Matěj Bílek má na očích speciální brýle. V ruce drží kladivo, se kterým špičákem tluče do mohutného kamene. Ten se pod jeho rukama mění v anděla s harfou. I díky němu se známý betlém ve Vískách rozšíří o další sochy. Již několik dní se tam koná tradiční sochařské symposium.

Letovický Festival 3+1: koupání, malování i rockový nářez

Letovice – Sobota odpoledne. Vedro k zalknutí. Na koupaliště, nebo raději zůstat doma v chládku? Na festival! Ten, kdo vyrazil do Letovic na Festival 3+1, se mohl ponořit do chladivé vody tamního koupaliště a ještě stihl poslouchat vystoupení kapel na pódiu.

Opatovický školní skleník je ve špatném stavu. S opravou čekají na dotace

Velké Opatovice – Skleník u základní školy ve Velkých Opatovicích slouží k výuce pracovních činností. Jeho konstrukce a celkový stav jsou však už velmi špatné a do budoucna by mohly být pro žáky i nebezpečné, kdyby uvnitř pracovali.

Řád pomáhal bylinami. V letovickém klášteře turisty upoutá historická lékárna

Letovice /HISTORIE OD PODLAHY/ – Sto padesát let sloužila k prodeji léčiv. Pak v ní byla knihovna a jeden čas i ošetřovna první pomoci. Barokní lékárna s malovanými stropy v Letovicích na Blanensku láká návštěvníky, i když si v ní už nemohou koupit žádné léky. Další díl seriálu Deníku Rovnost Historie od podlahy se věnuje právě této části kláštera Milosrdných bratří, v němž má sídlo stejnojmenná nemocnice zejména pro starší a dlouhodobě nemocné pacienty.

Festival 3+1: hudba, worshopy i divadlo

Letovice – Setkání zástupců neziskového sektoru, samosprávy a podnikatelů v neformální festivalové atmosféře. Vystoupení hudebních skupin, workshopy, divadlo a program pro děti. To je v kostce Festival 3+1, který od čtvrtka do neděle ovládne Letovice. Už posedmnácté.

OBRAZEM: Hra svalů. Při exhibici ukázali, jak posilovat vahou vlastního těla

Letovice – Příznivci posilování vahou vlastního těla se sešli v sobotu u letovické sportovní haly. Již rok tam stojí venkovní posilovací hřiště. Na open exhibici pořádané workoutovým týmem Limits Letovice se předvedla družstva z Blanska, Brna, Brněnce.

OBRAZEM: Benátskou noc v Letovicích prozářila i světelná fontána

Letovice – Letovičtí si v sobotu užili Benátskou noc. V celodenním programu se představili například Duo Jamaha, Honza Žanek Hlaváček, Pavel Kožíšek a Hana Mašlíková, kouzelník Luky, The Backwards Beatles Revival nebo zpěvačka Kristína s kapelou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT