VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

Letovičtí středoškoláci bodovali na soutěži. Jejich model praskl skoro poslední

Letovice, Praha – Až to praskne. Tak dlouho zatěžuje porota modely středoškoláků vyrobené pouze pomocí tenkých latěk, provázků a lepidla. Své stavařské dovednosti s týmy vrstevníků z celé republiky poměřovali už sedmým rokem studenti Masarykovy střední školy v Letovicích. I letos bodovali. S modelem nosníku haly obsadili čtvrté místo. A ze zúčastněných moravských škol byli nejlepší.

Po čtyřech letech se vrací do nemocnice v Keni. Na měsíc si vybírá dovolenou

Letovice – Měsíc v africké nemocnici osmatřicetiletý Filip Chládek z Letovic strávil už před čtyřmi lety. Zašíval a obvazoval rány po zranění mačetou, pomáhal, kde bylo potřeba. Na chirurgii, na zubním a porodním oddělení nebo v laboratoři. Brzy do keňské nemocnice Itibo odletí podruhé.

Busta Václava Havla bude na Blanensku zatím jen v Letovicích

Blanensko - Zapálené svíčky poskládané do tvaru srdce. Tak si už pátým rokem připomínají Blanenští u Lípy svobody památku bývalého československého a později českého prezidenta Václava Havla. Někteří místní mají za to, že by měl mít ve městě trvalý odkaz. „Nebylo by možné při úpravách náměstí Republiky, které stojí několik milionů, udělat například lavičku Václava Havla? Nebo jiné vzpomínkové místo? Třeba bustu? Mohlo by být i jinde. Na náměstí Svobody či v zámeckém parku," ptá se na webu města Blanska diskutující pod jménem Dvořáček.

Letovický rozpočet? 93 milionů. Peníze půjdou i na oslavy povýšení na město

Letovice – Vyrovnaný a konzervativní. Tak lze shrnout rozpočet Letovických na rok 2016. Ti budou příští rok na straně příjmů i výdajů hospodařit s třiadevadesáti miliony korun.

Po Blansku a Boskovicích zakázaly hazard i Letovice

Letovice – Hazard je zdrojem peněz pro podporu sportu ve městě. Taková slova zněla donedávna z letovické radnice. Zastupitelé ovšem na posledním zasedání hlasovali překvapivě jinak – pro úplný zákaz výherních automatů a videoloterijních terminálů.

OBRAZEM: Středoškoláci připravili soutěž pro deváťáky. Vyhráli ti z Boskovic

Letovice – Postavit most ze špejlí, aby unesl přejíždějící autíčko? Zkusit číst technické výkresy nebo sám v rýsovacím programu nakreslit domek? To jsou jen tři příklady soutěžních úkolů, které v úterý čekaly v Letovicích na Masarykově střední škole. Na deset týmů z okolních základních škol při soutěži Ukážeme vám, co ve vás vězí.

Zpříjemní pacientům čas na lůžku. Sdružení koupí DVD přehrávače do nemocnice

Letovice – Letovické sdružení Paleta pořádá veřejnou sbírku na vánoční dárek pro pacienty tamní Nemocnice Milosrdných bratří. Spolek, který se snaží různými akcemi podporovat nemocné a potřebné, chce zpříjemnit lidem dlouhé chvíle na nemocničním lůžku. Koupí jim proto DVD přehrávače, na kterých si budou pouštět české filmy.

V Letovicích opravují cestu k zámku. Komplikace způsobují problémy s podložím

Letovice – Už čtyři měsíce dělníci opravují cestu, která spojuje letovický kulturní dům se zámkem. Vyžádal si to kritický stav její opěrné zdi, kvůli němuž je už několik let silnice zavřená pro auta. První etapa oprav měla skončit v listopadu, komplikace s podložím však práce zdržely.

Šel z něj strach: kvůli sexuálním narážkám muže musel zastavit vlak

Letovice – Z třiatřicetiletého muže, který v sobotu v noci jel vlakem z Prahy do Brna, šel strach. Ostatní cestující obtěžoval sexuálními narážkami, vyhrožoval jim a navíc u sebe měl pepřový sprej a mluvil o noži. Personál vlaku se proto rozhodl přivolat policisty. Vlak kvůli tomu musel mimo jízdní řád zastavit na letovickém nádraží.

OBRAZEM: Jezdeckou sezonu ve Vískách zakončili Hubertovou jízdou

Vísky – Hubertovou jízdou zakončili v sobotu letošní jezdeckou sezonu ve Vískách. V mlhavém ránu se jezdci z okolí se svými koňmi sjeli do Agrocentra Ohrada. To Hubertovu jízdu pořádalo už pojedenácté.

Žáci tvoří naučnou stezku. Se zajímavostmi o letovických budovách

Letovice – Příští týden budou stát na svém místě informační cedule nové naučné stezky v Letovicích. Na celkem pěti zastaveních se kolemjdoucí dočtou zajímavosti o letovických budovách. Autory stezky jsou žáci letovické základní školy a tamní Masarykovy střední školy.

Módní přehlídka v Letovicích: ženy se dověděly se o trendech v líčení i účesech

Letovice – V sobotu odpoledne se v Městském kulturním středisku Letovice uskutečnila akce s názvem Dámský klub aneb Krása a půvab pro každou z nás. Hlavním programem byla módní přehlídka brněnské návrhářky Ivety Nedomové – móda přírodních vláken.

Ve Velkých Opatovicích se po rezignaci dlouholetého starosty rozpadla koalice

Velké Opatovice – Dlouholetý starosta Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek s posledním říjnem ve své funkci končí. Především ze zdravotních důvodů. Jeho rezignace nečekaně vyústila ve vypovězení koaliční smlouvy. Kdo bude tvořit novou koalici a kdo se stane novým starostou, se tamní lidé dozví zřejmě příští středu.

Uprchlíci: Blanensko opět pomáhá

Blanensko – Baterky, ponožky, boty. Čepice, rukavice, ale také nosítka, kočárky nebo termosky. To vše mohou lidé nosit až do patnáctého října do Nemocnice milosrdných bratří v Letovicích. Humanitární sbírku pro uprchlíky zorganizovaly tři neziskové organizace z Blanenska. Jejich členové věci předají uprchlíkům pravděpodobně na srbsko-chorvatské hranici koncem tohoto týdne. „Chceme vyjádřit solidaritu s lidmi, kteří museli opustit svoje domovy a nyní jsou v nouzové situaci. I když vím, že je to pro mnohé velmi kontroverzní téma," uvedl Pavel Kratochvíl, projektový manažer letovické neziskovky ELIM.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení