VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Kunštátští obnoví dětská hřiště. Za bezmála půl milionu

Kunštát, Svitávka – Na nových prolézačkách, houpačkách či kolotoči si budou hrát děti z Kunštátu a okolí. Vedení města se pustí do obnovy dětských hřišť. „Oslovili jsme všechny naše osadní výbory s dotazem, jestli chtějí rozšířit nebo vyměnit herní prvky na svých hřištích. Máme totiž možnost získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, která nám může pokrýt až osmdesát procent nákladů," přiblížil místostarosta Kunštátu Libor Sedlák.

Zimu využily zámky k opravám i výzkumům. V Kunštátě objevili unikátní výmalby

Blanensko – V době zimní pauzy měli na kunštátském zámku prostor pro důkladnější stavebně-historický průzkum. Výsledkem jsou významné objevy. „Našli jsme například pozdně gotické omítky s výmalbou nebo nádherné barokní výmalby v prvním patře zámku. Podařilo se tak více zmapovat historii zámku a jeho přestavbu z hradu na zámek," je nadšený kunštátský kastelán Radim Štěpán.

V Kunštátu v březnu otevřou novou školku. Místa budou pro všechny odmítnuté děti

Kunštát – Velký zájem o místa ve školce, ale málo uspokojených žádostí. To je problém, který dlouhodobě trápí rodiče z Kunštátu.

Lyžování v Hodoníně zpestřil dětský den

Hodonín u Kunštátu /FOTOGALERIE/ – Sluníčko, azurově modrá obloha, několik stupňů pod nulou. Ideální podmínky pro víkendovou lyžovačku. Mezi zaparkovanými auty pod sjezdovkou v Hodoníně u Kunštátu se v sobotu dopoledne míhali malí špunti s vysvědčeními. Školáci, kteří ho přinesli, měli levnější jízdné. Navíc na ně čekal na svahu dětský den plný her, soutěží a zábavy. „Na vysvědčení jsem měla samé jedničky. Už jsem tady zvládla slalom. Ten se mi moc líbil," hlásila prvňačka Lenka Hamrlová, která do Hodonína přijela s rodiči přes šedesát kilometrů až z Blažovic.

Nový web Kunštátu bude přehlednější a modernější

Kunštát - Vedení Kunštátu plánuje letos spustit nový web města. Bude přehlednější a srozumitelnější. „Stránky budou modernější, čtenáři tam najdou více detailů. Zájemci si tam přečtou například informace o tom, co se právě ve městě děje. Nový web bude obsahovat i zajímavosti pro turisty. Dozvědí se tak, která místa mohou v Kunštátu a jeho okolí navštívit. Lidé si budou moci prohlédnout i fotografie a videa," popsal starosta Kunštátu Zdeněk Wetter.

Na hasičském plese v Kunštátě zněly melodie z muzikálů

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Plesová sezona na Blanensku odstartovala a ani v Kunštátu nezůstali pozadu. V sobotu večer v tamním kulturním domě pořádali ples sychotínští dobrovolní hasiči. Účastníky čekalo kromě tance i vystoupení taneční skupiny Bez dechu, muzikálové melodie v podání Alžběty Boucníkové a bohatá tombola.

Kniha učitele mapuje Kunštátsko. Odhalí, kudy měla vést Hitlerova dálnice

Kunštát – Kunštátsko… jak šel čas. Tak se jmenuje nová knížka Ladislava Dostála z Kunštátu, který pracuje jako učitel v tamní základní škole. Čtenáři se budou moci začíst do historie pánů z Kunštátu a poznají celkový ráz Kunštátska. Dozvědí se také, proč byla postavena silnice z Kunštátu do Rozseče a kudy měla vést k plánované Hitlerově dálnici u Sebranic, Voděrad a Drnovic.

Kunštát ovládl hrnčířský jarmark. Vše je nádherné, těžko vybrat, řekl návštěvník

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Jinak poklidné městečko Kunštát se na dva dny v roce stává centrem dění na Blanensku. A právě o tomto víkendu nastala opět jeho velká chvíle. V sobotu odpoledne je na tamním náměstí Krále Jiřího pořádný mumraj. Aby také ne, když město, ve kterém běžně žije přes dva dva a půl tisíce obyvatel, navštívilo přes patnáct tisíc lidí. Přišli za vyhlášenou keramikou. Na dvaadvacátý ročník kunštátského jarmarku.

V Žalově položili věnce. Uctili oběti romského holocaustu

Hodonín u Kunštátu – Jednasedmdesát. Právě před tolika lety vypravili nacisté z cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu nejpočetnější transport romských vězňů. Mířili do vyhlazovacího koncentračního tábora Osvětim II Březinka. Většina z nich tam zemřela. Tradiční pietní akt k uctění památky romského holocaustu se konal v neděli právě na místě bývalého cikánského tábora.

Hledají využití pro Jelínkovu chatu. Hrozí jí i zbourání

Kunštát – Studii, jak využít prostory chátrající Jelínkovy chaty v lesích u Kunštátu, má již v rukou vedení města. Z ní vyplývá, že areál se promění ve sportovně-rekreační zónu a bude sloužit především dětem. Například jako lesní školka.

Volby v Olešnici? Nově vzniklý Spolek přátel chce přinést mladý hlas

Olešnice, Kunštát – Kdo chce něco změnit, nemůže jen tak nečinně sedět na židli. To si v Olešnici řekli představitelé několika politických stran a sdružení. A tak se bude vůbec poprvé v podzimních komunálních volbách ucházet o přízeň voličů Spolek přátel Olešnice.

Lysice rozezněly tóny harmonik. Muzikantů ale od loňska ubylo

Lysice – Slunečné sobotní odpoledne v Lysicích patřilo harmonikám. V tamním farním dvoře se totiž konal sedmý ročník setkání harmonikářů s názvem Veselá harmonika. Letos na něj přijelo své umění předvést čtrnáct harmonikářů z blízkého okolí i vzdálenějších mís­t.

Odbahní rybník u školy a pomohou při rozmnožování obojživelníků

Kunštát – Zakalená voda, eroze břehů a bahno. Tak vypadá rybník v Kunštátě naproti škole. To by se ale mělo na podzim změnit. Vedení města totiž získalo na úpravu rybníka dotaci. S pracemi začnou dělníci ještě letos na podzim. Rybník čeká bagrování dna, zpevnění břehů a stavba ochozu. To vše za zhruba osm set tisíc korun. Většinu nákladů pokryjí dotace.

Kunštátští žáci se učí i na chodbě. Díky mozaice sluneční soustavy

Kunštát – Jakou barvu má Saturn? V jakém pořadí od Slunce leží Merkur? Zodpovězení podobných otázek nedělá žákům kunštátské základní školy problémy. Co si nezapamatují v hodinách zeměpisu, to je bije do očí při cestě školní budovou. Díky nové malbě v podobě mozaiky z rozbitých kachliček poblíž vchodových dveří.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT