VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Rodiče porušují zákaz vjezdu kvůli bezpečnosti dětí. Vyřešit to má nový chodník

Kunštát – Základní škola v Kunštátě stojí u rušné křižovatky silnice první třídy ze Sebranic do Žďáru nad Sázavou a silnice do Lysic. U školy není kde bezpečně zastavit. Rodiče, které tam ráno své děti přivážejí, proto obvykle zajíždějí do dvora školy, kam však zakazuje vjezd dopravní značka a pohybují se tam děti, které přicházejí pěšky. Vedení školy, města i policie hledají řešení problematické situace.

Rybník v Kunštátě opět zanesly splašky. Mohl za to starý kanalizační systém

Kunštát – Rybník v centru Kunštátu je od prázdnin opravený. Má zpevněné břehy, ostrůvek, zátoku pro žáby, je tam vysazených přes šedesát kusů nových rostlin. Přezdívek jako „bahňák" nebo „smraďák" se na chvíli zbavil. Zápach a nečistoty se ale krátce po jeho vyčištění objevily znovu.

Hasičky ze Sychotína jsou nejlepší v požárním útoku

Sychotín – Tvrdá dřina v posilovně, běhání a další sportovní aktivity měly pro hasičky ze Sboru dobrovolných hasičů v Sychotíně doslova cenu zlata. To si v neděli odnesly z Jaronic na Českobudějovicku, kde se konalo finále extraligy České republiky v požárním útoku.

Víc ho opravovali, než s ním jezdili. Kunštátští hasiči si pořídí nové auto

Kunštát – Hasiči z Kunštátu a místních částí města se radují. Díky dotacím si letos mohou pořídit novou výstroj a výzbroj, někteří dokonce opraví zbrojnici a pořídí nové přepravní auto.

V Žalově uctí památku obětí romského holocaustu

Hodonín u Kunštátu – Pietní shromáždění v místě takzvaného cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu připomene tuto neděli památku obětí romského holocaustu. V pátek totiž uplyne již dvaasedmdesát let ode dne, kdy z pracovního a sběrného tábora Žalov vypravili nejpočetnější transport romských vězňů do koncentračního tábora v Osvětimi. Většina mužů, žen a dětí se odtamtud už nikdy nevrátila.

Otevírání oken do středověku: kunštátský zámek ukáže nově spravený Hraběcí salon

Kunštát – Tři obnovená klasicistní okna v pátek ve dvě hodiny odpoledne slavnostně představí na zámku v Kunštátě. Akce nazvaná Otevírání oken do středověku je završením památkové obnovy Hraběcího salonu, která trvala několik let a stála tři a půl milionu korun. Návštěvníci zámku salon znovu uvidí po téměř osmi měsících.

Prostor po staré škole v Kunštátu nahradí záliv pro autobusy

Kunštát – Doprava v centru Kunštátu je problematická již řadu let. Nebezpečí tam hrozí řidičům i chodcům. Vedení města se již dlouho snaží najít nejvhodnější řešení. Podle starosty Zdeňka Wettera je ale jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic, které se bude na proměně středu města spolupodílet, ještě na dlouho.

OBRAZEM: Sklizeň na jahodových plantážích vrcholí. Úroda bude vyšší než loni

Lysice – Na jahodových polích v Lysicích je v těchto dnech živo. Letošní sklizeň šťavnaté pochoutky totiž vrcholí.

V Panské zahradě létaly jiskry, práskaly biče. Při kunštátských Svátcích řemesel

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Desítky stánků s ručně dělanými výrobky. Keramika, košíky a ošatky z proutí, dřevořezby, sklo. O kus dál leží na pultu krásně nazdobené koláče. Davem lidí se prodírá koňské spřežení. Klapání koňských kopyt se mísí s hudbou z flašinetu. Je sobota odpoledne a dvoudenní Svátky řemesel jsou v kunštátské Panské zahradě v plném proudu. Do přírodního areálu přilákaly stovky lidí, kteří vyrazili vyzkoušet si tradiční řemesla, nakoupit dárky nebo se podívat na koňskou show.

Panskou zahradu ovládnou řemesla a koně. Při rytířském turnaji i westernové show

Kunštát – Více než sto stánků s tradičními řemeslnými výrobky a také bohatý doprovodný program. Takový bude osmý ročník Svátků řemesel v Kunštátě, který zároveň představí krásu ušlechtilých koní. Akce zaplní areál kunštátské Panské zahrady třináctého a čtrnáctého června.

Dostál byl u upálení Husa v novém filmu: S hercem Hádkem jsme si dali slivovici

Kunštát – Devětadvacátého, třicátého a jednatřicátého května bude mít v České televizi premiéru trojdílný televizní film Jan Hus režiséra Jiřího Svobody. Snímek vznikl k letošnímu šestistému výročí upálení mistra Jana Husa. V hlavní roli se představí Matěj Hádek, ale ve filmu se mihne i kunštátský učitel Ladislav Dostál s manželkou a synem.

Ke kunštátské školce plánují přistavit novou třídu. Nabídne 26 míst

Kunštát – Víc než čtyři a půl milionu korun. Tolik peněz bude stát přístavba nové třídy mateřské školy v Kunštátu. Až devadesát procent nákladů může městu pokrýt dotace z ministerstva školství. Vedení Kunštátu se ji pokoušelo získat již loni, ale bezúspěšně. Letos zkoušeli Kunštátští štěstí opět a od úspěchu je dělí jen krůček.

Školáci v Kunštátu a Pernštejnu poznají, jak se žilo ve středověku na hradech

Kunštát – Jak žili ve středověku šlechticové nebo jak krutá byla morová epidemie. To se přímo v místech se středověkou historií dozvědí žáci základních škol. Umožní jim to zámek v Kunštátě a hrad Pernštejn. Prostřednictvím vzdělávacího programu nazvaného Život na středověkém hradě.

Konec nebezpečí? V Kunštátu přestaví problematickou křižovatku pod kostelem

Kunštát – Nejnebezpečnější křižovatkou v Kunštátě je ta u kostela na náměstí Krále Jiřího. Je nepřehledná a v bezpečí tam nejsou řidiči ani chodci. Kunštátští ji chtějí zpřehlednit již řadu let. A také upravit dopravu na celém náměstí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT