Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

OBRAZEM: Sklizeň na jahodových plantážích vrcholí. Úroda bude vyšší než loni

Lysice – Na jahodových polích v Lysicích je v těchto dnech živo. Letošní sklizeň šťavnaté pochoutky totiž vrcholí.

V Panské zahradě létaly jiskry, práskaly biče. Při kunštátských Svátcích řemesel

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Desítky stánků s ručně dělanými výrobky. Keramika, košíky a ošatky z proutí, dřevořezby, sklo. O kus dál leží na pultu krásně nazdobené koláče. Davem lidí se prodírá koňské spřežení. Klapání koňských kopyt se mísí s hudbou z flašinetu. Je sobota odpoledne a dvoudenní Svátky řemesel jsou v kunštátské Panské zahradě v plném proudu. Do přírodního areálu přilákaly stovky lidí, kteří vyrazili vyzkoušet si tradiční řemesla, nakoupit dárky nebo se podívat na koňskou show.

Panskou zahradu ovládnou řemesla a koně. Při rytířském turnaji i westernové show

Kunštát – Více než sto stánků s tradičními řemeslnými výrobky a také bohatý doprovodný program. Takový bude osmý ročník Svátků řemesel v Kunštátě, který zároveň představí krásu ušlechtilých koní. Akce zaplní areál kunštátské Panské zahrady třináctého a čtrnáctého června.

Dostál byl u upálení Husa v novém filmu: S hercem Hádkem jsme si dali slivovici

Kunštát – Devětadvacátého, třicátého a jednatřicátého května bude mít v České televizi premiéru trojdílný televizní film Jan Hus režiséra Jiřího Svobody. Snímek vznikl k letošnímu šestistému výročí upálení mistra Jana Husa. V hlavní roli se představí Matěj Hádek, ale ve filmu se mihne i kunštátský učitel Ladislav Dostál s manželkou a synem.

Ke kunštátské školce plánují přistavit novou třídu. Nabídne 26 míst

Kunštát – Víc než čtyři a půl milionu korun. Tolik peněz bude stát přístavba nové třídy mateřské školy v Kunštátu. Až devadesát procent nákladů může městu pokrýt dotace z ministerstva školství. Vedení Kunštátu se ji pokoušelo získat již loni, ale bezúspěšně. Letos zkoušeli Kunštátští štěstí opět a od úspěchu je dělí jen krůček.

Školáci v Kunštátu a Pernštejnu poznají, jak se žilo ve středověku na hradech

Kunštát – Jak žili ve středověku šlechticové nebo jak krutá byla morová epidemie. To se přímo v místech se středověkou historií dozvědí žáci základních škol. Umožní jim to zámek v Kunštátě a hrad Pernštejn. Prostřednictvím vzdělávacího programu nazvaného Život na středověkém hradě.

Konec nebezpečí? V Kunštátu přestaví problematickou křižovatku pod kostelem

Kunštát – Nejnebezpečnější křižovatkou v Kunštátě je ta u kostela na náměstí Krále Jiřího. Je nepřehledná a v bezpečí tam nejsou řidiči ani chodci. Kunštátští ji chtějí zpřehlednit již řadu let. A také upravit dopravu na celém náměstí.

Kunštátští obnoví dětská hřiště. Za bezmála půl milionu

Kunštát, Svitávka – Na nových prolézačkách, houpačkách či kolotoči si budou hrát děti z Kunštátu a okolí. Vedení města se pustí do obnovy dětských hřišť. „Oslovili jsme všechny naše osadní výbory s dotazem, jestli chtějí rozšířit nebo vyměnit herní prvky na svých hřištích. Máme totiž možnost získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, která nám může pokrýt až osmdesát procent nákladů," přiblížil místostarosta Kunštátu Libor Sedlák.

Zimu využily zámky k opravám i výzkumům. V Kunštátě objevili unikátní výmalby

Blanensko – V době zimní pauzy měli na kunštátském zámku prostor pro důkladnější stavebně-historický průzkum. Výsledkem jsou významné objevy. „Našli jsme například pozdně gotické omítky s výmalbou nebo nádherné barokní výmalby v prvním patře zámku. Podařilo se tak více zmapovat historii zámku a jeho přestavbu z hradu na zámek," je nadšený kunštátský kastelán Radim Štěpán.

V Kunštátu v březnu otevřou novou školku. Místa budou pro všechny odmítnuté děti

Kunštát – Velký zájem o místa ve školce, ale málo uspokojených žádostí. To je problém, který dlouhodobě trápí rodiče z Kunštátu.

Lyžování v Hodoníně zpestřil dětský den

Hodonín u Kunštátu /FOTOGALERIE/ – Sluníčko, azurově modrá obloha, několik stupňů pod nulou. Ideální podmínky pro víkendovou lyžovačku. Mezi zaparkovanými auty pod sjezdovkou v Hodoníně u Kunštátu se v sobotu dopoledne míhali malí špunti s vysvědčeními. Školáci, kteří ho přinesli, měli levnější jízdné. Navíc na ně čekal na svahu dětský den plný her, soutěží a zábavy. „Na vysvědčení jsem měla samé jedničky. Už jsem tady zvládla slalom. Ten se mi moc líbil," hlásila prvňačka Lenka Hamrlová, která do Hodonína přijela s rodiči přes šedesát kilometrů až z Blažovic.

Nový web Kunštátu bude přehlednější a modernější

Kunštát - Vedení Kunštátu plánuje letos spustit nový web města. Bude přehlednější a srozumitelnější. „Stránky budou modernější, čtenáři tam najdou více detailů. Zájemci si tam přečtou například informace o tom, co se právě ve městě děje. Nový web bude obsahovat i zajímavosti pro turisty. Dozvědí se tak, která místa mohou v Kunštátu a jeho okolí navštívit. Lidé si budou moci prohlédnout i fotografie a videa," popsal starosta Kunštátu Zdeněk Wetter.

Na hasičském plese v Kunštátě zněly melodie z muzikálů

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Plesová sezona na Blanensku odstartovala a ani v Kunštátu nezůstali pozadu. V sobotu večer v tamním kulturním domě pořádali ples sychotínští dobrovolní hasiči. Účastníky čekalo kromě tance i vystoupení taneční skupiny Bez dechu, muzikálové melodie v podání Alžběty Boucníkové a bohatá tombola.

Kniha učitele mapuje Kunštátsko. Odhalí, kudy měla vést Hitlerova dálnice

Kunštát – Kunštátsko… jak šel čas. Tak se jmenuje nová knížka Ladislava Dostála z Kunštátu, který pracuje jako učitel v tamní základní škole. Čtenáři se budou moci začíst do historie pánů z Kunštátu a poznají celkový ráz Kunštátska. Dozvědí se také, proč byla postavena silnice z Kunštátu do Rozseče a kudy měla vést k plánované Hitlerově dálnici u Sebranic, Voděrad a Drnovic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení