Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Památník obětem holocaustu Romů v Hodoníně dostává obrysy

Hodonín u Kunštátu /FOTOGALERIE/ – Nezapomenout a uctít památku. To jsou hlavní důvody stavby Památníku obětem romského holocaustu, který vzniká v areálu bývalého protektorátního a poválečného pracovního tábora Žalov v Hodoníně u Kunštátu. „Letos v červenci mají být hotové práce na stavbě informačního centra, v němž bude hlavní expozice. Za rok v srpnu by ji mohli zhlédnout první návštěvníci," uvedla Markéta Pánková, ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny Jana Amose Komenského v Praze, které památník s funkcí vzdělávacího centra připravuje.

Den památek na lysickém zámku: pokřtí labuť, dobrovolníci pomohou v zahradě

Lysice – Netradičně oslaví mezinárodní den památek na státním zámku v Lysicích. Tuto neděli pozvou dobrovolníky na dvě hodiny drobných prací, při kterých budou například upravovat cestičky v zámecké zahradě. „Ve světě jsou takovéto akce obvyklé. Uvidíme, jak se to povede u nás. Především chceme, aby lidé skutečně přispěli k svátku památek," uvedla kastelánka Martina Rudolfová.

Nedodržení termínu, chyby ve výsadbě. Kunštát přišel o dotaci na Panskou zahradu

Kunštát – Je rozhodnuto. Kunštát definitivně přijde o téměř devět set tisíc korun. Jde o část dotace na obnovu Panské zahrady, kterou Státní fond životního prostředí městu neproplatí. Ve středu o tom představitele města osobně informovali zástupci finančního úřadu.

Pozemkové úpravy v krajině? Olešnické cesty mezi poli vyhrály soutěž

Olešnice – Zpevněný povrch polních cest, opravený most přes Veselský potok, sjezdy k polím. Ale také rozšířená místa pro vyhýbání zemědělské techniky. Tak nyní vypadá pětice cest mezi poli v Olešnici. V devátém ročníku soutěže zaměřené na pozemkové úpravy v krajině obsadily tento týden první místo.

OBRAZEM: Kunštátskou halu ovládla taneční show. Závodilo přes tisíc tanečníků

Kunštát /FOTOGALERIE/ – Přes třináct set tanečníků a bezmála padesát skupin a týmů z České a Slovenské republiky. Sportovní halu v Kunštátu ovládla v sobotu mezinárodní taneční soutěž O pohár města Kunštát. Odborná porota složená z uznávaných lektorů soutěžící hodnotila v kategoriích street dance, show dance, disco dance, mažoretky, aerobik, plesové předtančení a parketové kompozice. „Zaměřili se například na techniku, styl, nápaditost choreografie, obtížnost i sehranost členů skupiny. Tanečníci byli rozdělení do pěti věkových kategorií od nejmenších dětí až po seniory," uvedla organizátorka akce Michaela Bartošová. Ti nejlepší si z Kunštátu odvezli poháry, diplomy a medaile.

Recitovali v novém. V kunštátské škole si pochvalují nový divadelní sál

Kunštát – Beseda s hasiči, recitační soutěž, ochotnické vystoupení nebo charitativní koncert. Základní škola v Kunštátu má konečně prostory, kde může takové akce pořádat. V závěru loňského roku žáci vystoupením pro rodiče zahájili provoz školního divadla, které je zároveň multifunkční místností.

Opravili zchátralou barokní faru. Překvapením byla zelenkavá barva fasády

Černovice – Ještě před pěti lety patřila mezi památky v nejhorším technickém stavu na Blanensku. Střechou zatékalo, z komína padaly cihly, podlaha byla shnilá. Řeč je o barokní faře v Černovicích. Tamní lidé se však rozhodli, že ji spadnout nenechají, a pustili se do boje za její záchranu. Černovické faře věnuje Blanenský deník Rovnost další díl seriálu Historie od podlahy.

OBRAZEM: Lidé v Lysicích obdivovali králíky. I toho největšího na světě

Lysice – Bílé, zrzavé, sivé, černobílé nebo černé. Od zakrslých přes velká plemena až po to největší na světě, obra belgického, mohli v sobotu obdivovat návštěvníci farního dvora v Lysicích. Tamní organizace Českého svazu chovatelů tam pořádala již devátou Matějskou výstavu králíků.

Výstava na lysickém zámku: zavoní mimóza, kterou měla ráda slavná spisovatelka

Lysice – Marie von Ebner-Eschenbachová je považovaná za jednu z nejvýznamnějších německy píšících literátek devatenáctého století. Jako hraběnka Dubská žila i na zámku v Lysicích. Ten pro nadcházející turistickou sezonu chystá k letošnímu stému výročí úmrtí spisovatelky výstavu.

Psali o světě za růžovými brýlemi. O cenu Ludvíka Kundery

Kunštát – František Halas a Ludvík Kundera. Dva význační literáti spojení s Kunštátem. Literární soutěž Františka Halase se ve městě koná už přes čtyřicet let. Před časem přibyla literární soutěž O cenu Ludvíka Kundery, kterou v Kunštátě pořádá tamní knihovna se základní školou. Její šestý ročník nyní zná své vítěze.

Lysická sokolovna připomíná Masarykovy osmdesáté narozeniny. Už potřebuje opravu

Lysice – Pětaosmdesát let stará sokolovna v Lysicích potřebuje celkovou rekonstrukci. Vedení městyse chce, aby při té příležitosti vznikla i menší přístavba. Nyní shromažďuje nabídky na zpracování projektové dokumentace.

Lysice opraví technologické zázemí koupaliště. Naplní ho i voda z nové studny

Lysice – Koupaliště v Lysicích na Blanensku pochází z šedesátých let minulého století. Jeho technologické zázemí je jen o pár let mladší, proto se vedení městyse rozhodlo pro jeho modernizaci. Ještě před začátkem letní sezony nechá vyměnit filtrační stanici pro úpravu bazénové vody. Díky nové vrtané studni také zvýší přítok vody do bazénu.

Voděrady propojí vodojemy s Drnovicemi. Po parném létě se bojí nedostatku vody

Voděrady, Drnovice – Voděradští se v loňském parném létě ocitli takřka na suchu. S nedostatkem pitné vody mají v obci problémy dlouhodobě, ale loňské extrémní sucho je připravilo takřka o poslední kapky. Už mají plán, aby se situace neopakovala. Brzy se pustí do propojení vodojemů ve své obci a v sousedních Drnovicích. V případě nedostatku vody ji jednoduše doplní z drnovického zásobníku.

Za vodu platí obyvatelé Lysic od nového roku víc. Peníze potřebují na opravy

Lysice – Zvýšit od Nového roku cenu vodného a stočného se rozhodlo vedení Lysic na Blanensku. Při průměrné spotřebě třiceti kubíků na obyvatele tak čtyřčlenná rodina letos za vodu zaplatí zhruba o čtyři sta korun víc než loni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení