Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Kunštátští již nechtěli dál čekat. Udělali chodník i záliv pro autobusy

Kunštát – Na vyřešení nepřehledné dopravní situace v centru Kunštátu na Blanensku, přes které vede rušná silnice I/19, čekají tamní lidé před deset let. Starosta města Zdeněk Wetter sdělil, že k navrhované proměně náměstí se podle svého vyjádřily všechny dotčené instituce. Domluva s Ředitelstvím silnic a dálnic, které se má na investici podílet, ale vázne. „Je to i z důvodu probíhajících personálních změn. Ředitel brněnského závodu David Fiala nám ale přislíbil osobní návštěvu a pomoc při řešení," uvedl Wetter. Protože aut přibývá a pro chodce je to tam nebezpečné, pustili se Kunštátští do některých úprav sami.

Ve Voděradech otevřou dětskou skupinu. Obec školku dosud nikdy neměla

Voděrady – Sluníčko. Tak se jmenuje nová miniškolka formou takzvané dětské skupiny, která ve čtvrtek otevře své brány v přízemí základní školy ve Voděradech. Navštěvovat ji bude jedenáct dětí.

Žbluňk do vody. Soutěžící zkoušeli štěstí na Drnovické lávce

Drnovice – Přejet přes lávku na kole nebo na trakaři není žádná legrace. A co teprve, kdy je lávka jen dvacet centimetrů široká a položená přes rybník. Nespadnout do vody vyžaduje velkou šikovnost i kapku štěstí. Některým účastníkům Drnovické lávky se to podařilo.

OBRAZEM: Naivní amatérští umělci ze šesti zemí tvoří na zámku v Lysicích

Lysice – Šestnáct malířů a jeden řezbář z různých zemí tvoří tento týden na zámku v Lysicích. Při už třetím Mezinárodním setkání naivních a amatérských umělců, kteří se tam sjeli z Izraele, Rumunska, Slovinska, Finska, Slovenska i z České republiky.

Připomenou si 73 let od největšího transportu z cikánského tábora do Osvětimi

Hodonín u Kunštátu – V neděli to bude už třiasedmdesát let od největšího transportu mužů, žen a dětí z takzvaného cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu do koncentračního tábora v Osvětimi. Tuto tragickou událost na Blanensku připomene pietní shromáždění, které začne v jedenáct hodin dopoledne u hromadného hrobu v lese.

Oprava lysického náměstí se blíží ke konci. Vzniklo nové parkoviště i chodníky

Lysice – Povrch silnice, obrubníky a chodníky na Horním náměstí v Lysicích byly ve velmi špatném stavu. Obyvatelé čekali na jeho opravu desítky let. Teprve letos se jí dočkali.

Lysice plánují novou čistírnu. Spojí se s okolními obcemi a vyjde na 108 milionů

Lysice – Stávající čistička v Lysicích je na hraně své kapacity a podle místostarosty Lysic Radka Kratochvila je hlavně zastaralá. Lysičtí si proto nechali zpracovat varianty řešení, jak mají postupovat.

V nástavbě kulturního domu v Kozárově vznikne knihovna a klubovna pro hasiče

Kozárov – Nástavbu kulturního domu plánují postavit v Kozárově na Blanensku. Vznikne v ní knihovna a klubovna pro hasiče a místní mládež.

Zamilovala se do Kafky. Japonka se naučila česky a doma vzdělává další zájemce

Lysice - Mei Kashimu přivedla do České republiky láska k dílu Franze Kafky. Tehdy jí bylo osmnáct let a přijela sem v rámci studentského výměnného pobytu. Od té doby se do České republiky vrací každé dva až tři roky. Letos to bylo v rámci bohemistického semináře. Díky němu včera navštívila s dalšími překladateli z celého světa například i zámky v Lysicích a v Kunštátě.

Kunštát může kvůli restitucím přijít o spoustu pozemků

Kunštát – Velký problém představují pro Kunštát církevní restituce. Desítky hektarů pozemků si nárokuje Kongregace sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova z Rajhradu. Okresní soud v Blansku nedávno rozhodl, že město je v minulosti získalo neoprávněně.

OBRAZEM: Děti šplhaly, skákaly nebo běhaly. Na sportovní olympiádě v Sulíkově

Sulíkov - O sulíkovskou veverku. To je název sportovní olympiády, která se v úterý již podeváté konala u základní školy v Sulíkově.

Získal dotaci, odmítl ji. Nyní už je Kunštát na přístavbu školky připravený

Kunštát – Už dlouho chtějí v Kunštátu postavit přístavbu mateřské školy pro pětadvacet dětí. Radnice získala čtyřmilionovou dotaci z ministerstva školství, musela ji ale odmítnout. Protože hrozilo, že stavbu nestihne dokončit včas. Nyní už jsou Kunštátští připravení.

Hrazdy nebo bilanční stroje: ve Zbraslavci postaví venkovní fitcentrum

Zbraslavec – Lidé na Blanensku si oblíbili cvičení pod širým nebem. Venkovní hřiště už fungují například v Blansku, Boskovicích či Letovicích. Pořídit je chtějí i ve Zbraslavci, kde během léta plánují zbudovat speciální sportoviště, které nabídne mnoho prvků ke cvičení včetně hrazd, laviček a bilančních strojů.

Konec nebezpečného zajíždění do dvora. U školy vznikne parkování pro auta

Kunštát – Když jdou žáci základní školy v Kunštátu na Blanensku ráno pěšky do školy, hrozí jim nebezpečí. Ne na silnici, ale přímo na chodníku, který ke škole vede. Protože spousta rodičů vozí své děti autem až na školní dvůr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení