Předchozí
1 z 5
Další

Working flair se používá většinou za barem. „Láhev máte plnou minimálně do půlky a barman hází jednodušší triky téměř bez otočení láhve. Exhibition flair je pak ta zajímavější část flairu, která je více využívaná na soutěžích. Podmínkou je dvacet mililitrů minimálního množství tekutiny v láhvi, což dovoluje soutěžícím atraktivnější vystoupení pro diváky,“ zdůrazňuje Pavliuk.

Student ze Slavkova objíždí barmanské soutěže.Zdroj: ISS Slavkov u Brna

Flair začal Oleksandra bavit teprve před rokem. „Jak jsem o tom poprvé uslyšel, řekl jsem si, že to je šílenství, které mi vyhovuje. Soutěž byla můj cíl a také jsem chtěl své zkušenosti poměřit s dalšími soutěžícími. Poprvé jsem se takové akce zúčastnil čtyřiadvacátého listopadu v brněnském ABZACu a umístil jsem se na třetím místě,“ chlubí se. Jeden úspěch mu však nestačil. Chtěl pokračovat a sbírat další zkušenosti. „Zúčastnil jsem se světové profesionální soutěže v Bratislavě, na kterou jsem se velmi těšil. Měla totiž úplně jinou úroveň, organizaci, soutěžící i sponzory,“ podotýká.

Student ze Slavkova objíždí barmanské soutěže.Zdroj: ISS Slavkov u Brna

Akce se konala pětadvacátého ledna. Vylosoval si na ní číslo 2 a soutěžil tak jako druhý. „Měl jsem hroznou trému, protože jsem věděl, že se v takové konkurenci neumístím ani v desítce lepších. Na „stage“ jsem však šel s tím, abych ukázal to nejlepší, co umím. Po vystoupení jsem měl hrozně skvělý pocit z toho, jak mne podporovali profesionálové, kteří mne sice vidí poprvé, ale ví, že se ještě potkáme a že si snad zapamatují mladého šíleného chlapa, který se nebojí ukázat, že něco umí,“ prozrazuje.

Student ze Slavkova objíždí barmanské soutěže.Zdroj: ISS Slavkov u Brna

Nakonec se na akci umístil šestnáctý z dvaadvaceti soutěžících. „Byl jsem spokojený a měl moc pěkný zážitek. Výhrou bylo pro mne to, že jsem stál na jednom pódiu s jedněmi z nejlepších ve světě,“ svěřuje se. Další zastávkou byla soutěž v brněnském Cabaret des Peches, která se konala dvaadvacátého února. „Byla to taky světová soutěž se čtyřiceti účastníky a se stejnými pravidly. Utkání bylo považováno za největší flairovou soutěž v Česku za posledních devět let. O té soutěži opravdu můžu potvrdit, že byla světová,“ zdůrazňuje.

Student ze Slavkova objíždí barmanské soutěže.Zdroj: ISS Slavkov u Brna

Porotu tvořili odborníci z Anglie a zároveň jedni z nejlepších flairbartenders staré školy. Opět tam na pódiu stanul jako druhý. „Nemůžu popsat ten pocit, když k tobě přijde profesionál a pozdraví tě jako první. Dívají se na tebe jedni z nejlepších na světě a vidíš přitom v jejich očích to, že tě respektují a mají tě rádi. Jsi zapálený pro flair a jim se zase líbí, že si jdeš za svým,“ říká. S flairovými soutěžemi rozhodně nechce skončit. „Své zkušenosti získávám v jednom z nejlepších barů – Jekyll&Hyde v Brně. Moje srdce cítí, že tady jsem doma se svojí rodinou. Děkuji všem, kdo mě podporují, ale nejvíc chci poděkovat Lukáši Hoškovi a Lukáši Musilovi, kteří mi ukázali a pomohli najít životní cestu,“ dodává.

Student ze Slavkova objíždí barmanské soutěže.Zdroj: ISS Slavkov u Brna