Své umění předvedou muzikanti Lukáš Krejčí a Peter Kosorín boskovickému publiku v úterý. Údery paliček rozezvučí tamní Zámecký skleník v Boskovicích v sedm hodin večer. „Koncert bicích nástrojů je poměrně nevšední záležitost. Ale myslím, že posluchače určitě zaujme,“ řekla zástupkyně ředitele Kulturních zařízení města Boskovice Taťána Reiblová.

Název Percudos vznikl podle hudebníků jako složenina španělských slov percusión (bicí) a dos (dva). Na koncertu posluchačům Krejčí s Kosorínem naservírují nejnovější trendy kompozic psané pro dua hráčů na bicí. Vystoupí však i jako sólisté. „Na duo Percudos jsme dostali tip a skvělé reference. Jsou to vynikající hudebníci, kteří už mají něco odehráno,“ dodala Reiblová.

Lukáš Krejčí je v současnosti prvním tympánistou filharmonie Brno a učí obor bicích nástrojů na několika brněnských školách. Spolupracoval s řadou orchestrů jako Philharmonia Orchestra Mexico, Janáčkova filharmonie Ostrava, Orchestr městského divadla v Brně.

Mimo to si zahrál na řadě uznávaných festivalech v Evropě, Hong Kongu nebo v Japonsku.

Peter Kosorín v minulosti spolupracoval se soubory Percussion ensemble JAMU, Percussion ensemble Stuttgart a Melos-Étos ensemble. S komorním orchestrem města Bratislavy Capella Istropolitana vystupoval na pódiích v Rakousku, Švýcarsku, Francii a Španělsku. V roce 2006 s tímto orchestrem hrál v Primaciálním paláci v Bratislav jako sólista při prvním marimbovém koncertě Neye Rosaura. Nyní je první tympánistou ve Slovenské filharmonii. Spolupracuje také se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu jako sólo tympánista.