„Každý rok vybírá vedení města nějaké atraktivní místo pro zahájení turistické sezóny a vítání jara. Tento rok padla volba na naše westernové městečko. Akce se bude dít za každého počasí, když bude pršet, lidé můžou schovat do Sallonu 1870, “ přiblížil majitel městečka Luboš Jerry Procházka.

Turisty pobaví v sobotu pestrý program, který pro ně připravili žáci boskovických mateřských škol, taneční a hudební spolky i kovbojové z městečka. A večer jsou všichni zváni na countrybál.

Kolty a luky

„My jsme si na zahájení sezóny připravili třeba show s kolty, lasy, střelbu z luku, jízdu na koni, výrobu indiánských šperků nebo tanec v dobových kostýmech. Ale to je jen jedna část z pestrého programu, který společně skládaly různé zájmové organizace z Boskovic. Opravdová sezóna u nás, v městečku, začne až prvního května,“ doplnil Jerry Procházka.

Se startem letošní sezóny se můžou turisté těšit na novou mapu Boskovicka a informační brožuru s názvem Vítejte na Boskovicku 2010. Právě křtem těchto turistických produktů totiž v Boskovicích začátek sezóny odstartují. Také návštěvníky westernového městečka čekají v tomto roce novinky.

„O prvním květnovém víkendu bude westernové městečko už plně v provozu. Lidé zde uvidí stejně jako v předchozích letech koňskou show i divadla. Letos nově připravujeme třeba divadelní hru Šaman nebo představení, v kterém budou odhalovány legendy divokého Západu,“ lákal majitel boskovického westernového městečka.

FOTOGRAFIE Z LOŇSKÉHO ZAHÁJENÍ SEZONY: Atmosféra divokého západu v Boskovicích

Kromě nových atrakcí tam pro turisty připravili také nový systém placení vstupného. „Letos už lidé nebudou platit za každé představení zvlášť, ale zaplatí jednotné vstupné při vstupu do areálu,“ vysvětlil Procházka.