Už dvaadvacet let brouzdá Českem Kinematograf bratří Čadíků. I lidé na Blanensku se tradičně mohou těšit na letní filmové pokoukání.

Počínaje tímto pátkem se mobilní letní kino na čtyři dny zastaví v Kunštátě. Na náměstí Klementa Bochořáka vždy po setmění postupně promítne čtyři české filmy dramatickou komedii Signál, sci-fi komedii Probudím se včera, sportovní film Okresní přebor Poslední zápas Pepika Hnátka a komedii Perfect Days I ženy mají své dny.

Stejně jako v minulých letech je vstupné dobrovolné a poslouží dobré věci. „Polovinu peněz použijeme na charitu, dlouhodobě spolupracujeme s Kontem BARIÉRY. Druhou část vstupného investujeme do modernizace kina. Budeme digitalizovat, letos naposledy jezdíme s filmovým pásmem. A protože za celou dobu trvání kinematografu jsme od ministerstva kultury nedostali ani halíř, musíme si na to vydělat sami," sdělil jednatel kinematografu Josef Čadík.

Kde a kdy
Kunštát - náměstí K. Bochořáka 19.-22. 7.
Vísky - kulturně-sportovní areál 23.-26. 7.
Blansko - náměstí Republiky 27.-30. 7.

Z Kunštátu se filmové plátno a maringotka přemístí do Vísek u Letovic, kde si letního kina užijí letos poprvé. „Vloni jsme založili občanské sdružení Komunitní centrum Vísky, jehož cílem je podporovat celoživotní vzdělání a rozvoj občanské společnosti nejen u nás v obci, ale i v okolí. Pořádáme nejrůznější akce a letos jsme se rozhodli také pozvat Kinematograf bratří Čadíků," vysvětlil starosta Vísek Stanislav Kamba.

Promítat se bude od úterý třiadvacátého do pátku šestadvacátého července vždy od jednadvaceti hodin v kulturněsportovním areálu nad kostelem. Na příchozí čekají čtyři stejné české filmy jako v Kunštátě a samozřejmě občerstvení. Navíc na úterý třiadvacátého a na středu čtyřiadvacátého července organizátoři zajistili rozvoz autobusem. Ten postupně zastaví v Chrudichromech, Míchově, Podolí, Vanovicích, Drválovicích a Paměticích.

Poslední štací pojízdného letňáku na Blanensku bude město Blansko. Filmaři se o posledních červencových dnech usadí na náměstí Republiky. Promítat se začne vždy dvacet minut po jednadvacáté hodině.

Do Blanska se na Čadíky chystá i Kamila Šíblová z Rudice. „Vyrážíme s přáteli z vesnice, je to fajn akce. Letos promítají samé komedie, takže uvažujeme, že půjdeme všechny čtyři dny," uvedla studentka.