Betlémy zdobí horní sál kulturního domu. Na výstavu je každý rok zapůjčují lidé z Letovic a okolí. „Betlémy prostřídáme, takže návštěvníci vždy uvidí něco nového. Nejmenším betlémem na výstavě je dílko z moduritu o rozměrech asi pět krát pět centimetrů. Zajímavé jsou také staré papírové betlémy, které kdysi dávno vycházely v balíčcích cikorky. Jedna paní, možná i její rodiče, je sbírali, takže se dochovaly dodnes,” uvedla ředitelka Městského kulturního střediska Eva Hejlová.

Betlém na kamenech

Podle ní stojí za zmínku i betlém namalovaný na kamenech. „Umělec, který jej tvořil, viděl v kameni tvář, kterou zvýraznil,” popsala Hejlová. Lidé si prohlédnou také figury mistra Krajíčka, který je vyřezal do dřeva. Dále keramické postavičky umělkyně Taťány Kuliny či velký papírový valašský betlém.

Na výstavu zapůjčily svá díla také letovické děti. „V Domě dětí a mládeže totiž vytvářejí keramický betlém. Děti z výtvarného oboru na zušce zase nakreslily a namalovaly vánoční obrázky,” dodala Hejlová.

Vánoční výstava bude otevřená do osmnáctého prosince, od pondělí do pátku mezi devátou ranní a pátou odpolední hodinou a v neděli odpoledne od dvou do pěti.