V jeho životě ale nastaly i krušné chvíle, v šedesátých letech například strávil několik let ve vězení. Život slavného Letovického rodáka nyní přibližuje výstava v kulturním domě v Letovicích, která potrvá do šestého listopadu.

Architekturu původně Bedřich Rozehnal studovat nechtěl. „Tatínek byl velmi nadaný výtvarně a tento obor chtěl studovat v Praze. To bylo ale moc drahé a tak si tatínek musel vybrat obor, který se dal studovat v Brně a architektura měla k výtvarnictví blízko. Už za studií ale pracoval, například jako učitel ve Svitávce," říká architektova dcera Eva Rozehnalová.

Ve svém profesním životě se Rozehnal zaměřil na projektování zdravotnických staveb. „V mládí se zamiloval do dívky, která onemocněla tuberkulózou. Tatínek za ní jezdil do nemocnice do Jevíčka. Dívka zemřela a tatínka tato zkušenost ovlivnila natolik, že se začal věnovat zlepšení nemocničního prostředí," vysvětluje Rozehnalová.

V roce 1945 se Rozehnal stal profesorem Vysokého učení technického v Brně a pod jeho vedením studovalo mnoho významných architektů. O patnáct let později ale začal být pro režim nepohodlný. „Na základě vykonstruovaného procesu ho odsoudili ke čtyřem letům vězení. Byly to krušné chvíle, maminka tehdy prodělala infarkt. Tatínek byl zavřený v Praze na Pankráci, kam jsme za ním s maminkou jezdily nočním vlakem," vzpomíná.

Po návratu z vězení Rozehnal dál pracoval jako architekt až do své smrti v roce 1984.

Podrobnosti z architektova života i ukázky jeho díla si nyní zájemci mohou prohlédnout na výstavě v letovickém kulturním domě, která potrvá do šestého listopadu. „Jsou tam například k vidění i jeho dopisy z vězení," říká Eva Rozehnalová.