V dvouhodinovém programu se na pódiu představí více než devadesát účinkujících. Hudebníků a tanečníků. Druhý show koncert začíná v neděli 14. března ve tři hodiny odpoledne v letovickém kulturním domě.

„Koncert jsme naplánovali tématicky. Lidem chceme představit největší události a postavy minulého tisíciletí. Pojali jsme to odlehčeně a zábavnou formou jako pravou šou, při které by se publikum nemělo nudit,“ poznamenal s úsměvem šéf letovické Základní umělecké školy Petr Křivinka. Ten zároveň řídi i tamní Velký dechový orchestr.

Na pódiu se muzikanti například stylizují do doby Karla IV. V dobových kostýmech zahrají známé melodie z filmu Noc na Karlštejně. Pak zase přivítají Čingischána. „Bude to tak trochu recese. Chceme příchozí pobavit. Ona hudba je svým způsobem legrace. Hrajeme pro radost,“ dodal Křivinka s tím že, v dalším vstupu se hudebníci a tanečníci zaměří na tango. Před publikem se objeví baletky a taneční formace Brodway girls. Zahraje také komorní orchestr AD Libitum. Pořadatelé chystají také několik překvapení. Všechna vystoupení doplní na plátně videoprojekce. „Chtěli jsme vytvořit nějaké pásmo, program, ve kterém bychom představili naši uměleckou školu. Zábavnou formou. Loni se nám to s prvním koncertem povedlo. Doufám, že tomu tak bude i letos,“ řekl ředitel školy Petr Křivinka. Kdo příští neděli koncert nestihne může přijít ve stejný čas do letovického kulturního domu o týden později. Další reprízy jsou naplánovány na podzim.