Před rokem v Kolárce zůstala. Jako manažerka. „Snažila jsem se pomoci Evě Petrželové, která dramatický kroužek vedla. V té době řešila budoucnost divadla v Blansku,“ ohlíží se Skotáková nad tím, jak se z nenápadné pomoci stala profesionální spolupráce.

Hnacím motorem pro ni bylo hlavně to, aby ve městě divadlo zůstalo. Dnes je jeho páteří, stará se o marketing. „Největší překážkou jsou peníze, které se snažíme shánět, kde to jen jde,“ poukazuje manažerka.

Z časových důvodů se přímo na podium nedostane, pracuje ještě v rodinné firmě. Divadlu obětuje tolik, kolik je potřeba. Její pracovní náplň se různí podle toho, co je zrovna nutné vyřešit. „Nedávno jsme začali v ateliéru pořádat výtvarné kurzy, i letos chystáme festival Kolotoč a Bambifest,“ přibližuje Skotáková.

Dospělé láká Kolárka i na divadelní kurzy. „Minulý rok se sešla opravdu výborná parta lidí. Kdo chce, může se k divadlu přidat. A třeba se učit od dětských herců,“ říká.

Povinnosti manažerky jdou ale stranou, když se roztáhne opona a rozsvítí se reflektory. Skotáková sedí v křesle a užívá si představení. „Minulý čtvrtek tady hrál Filip Teller. Jeho představení Cikánský boxer nemělo chybu,“ pochvaluje si Skotáková.

Mladý herec podle ní zvolil aktuální téma a vtáhl diváky do děje. „Hry na jevišti mají odrážet aktuální dění,“ myslí si.

Další její srdcovkou jsou pohádky. A k jejich sledování na divadelních prknech vede i třiapůlletou dceru. „Pozoruju, jak roste. V každém období je vnímá jinak,“ uzavírá žena.

IVETA BORKOVÁ