„Zatím jsme hráli vesměs klasiku – pohádky, Dívčí válku nebo hru Škola základ života. Řekli jsme si, že bychom zkusili něco nového, něco netradičního a něco, co lidi zas tak moc neznají. A hra Jako za živa nám padla do oka i tím, že je moderní a trochu satirická,“ říká režisér a zároveň představitel ďábla Marek Musil.

Hlavními postavami komedie jsou dvě osmnáctileté kamarádky Týna a Tereza, které se po požití nápoje v hudebním klubu dostávají do nebe. V představení navštěvují také peklo, kde se jedna z nich zamiluje do ďábla, a přes nebe se opět vracejí zpět.

„Ze začátku, když jsme hru zkoušeli, tak mi ta role Týny moc neseděla, ale postupně jsem si na ni nějak zvykla a nakonec dobrý. Myslím, že se nám představení povedlo,“ popisuje představitelka Týny šestnáctiletá Nikola Fleischlingerová. Se svojí hereckou kolegyní na jevišti čtrnáctiletou Petrou Zahálkovou během představení téměř neodcházejí z jeviště. Celá komedii stojí hlavně na jejich výkonech. „Před začátkem jsem byla hodně nervózní, protože je to premiéra. Ale jinak se mi hrálo skvěle, užily jsme si to,“ říká Petra Zahálková.

Spokojení jsou také diváci. Téměř do posledního místa zaplněné hlediště během hry častokrát vybuchuje smíchem. Na konci asi padesátiminutového představení návštěvníci herce odměňují nadšeným potleskem.

„Představení se mi líbí. Mají to dobře sehrané a je vidět, že na tom hodně zapracovali. Hlavně ty dvě představitelky hlavních rolí odvedly celé představení. Mělo to dobrý nápad a docela moderně pojaté,“ hodnotí jeden z diváků Petr, který na hry v podání členů rájeckého divadelního spolku podle svých slov chodí pravidelně.

Kromě dvou hlavních představitelek a režiséra se v dalších rolích objevují Monika Nováková, Pavel Šašinka, Kryštof čada a Jan Neudert. Komedii Jako za živa ráječtí mají ráječtí ochotníci na programu ještě v neděli.