„Koncert začíná v sedm večer a po jeho skončení vystřídá Blue Effect na pódiu kapela Třetí zuby,“ řekla za pořadatele Taťána Reiblová z Kulturních zařízení města Boskovice. Lístky jsou v prodeji v Informačním centru Boskovice na Masarykově náměstí. Vstupenka stojí dvě stě korun.

Blue Effect založili koncem roku 1968 baskytarista Jiří Kozel, kytarista a zpěvák Vladimír Mišík a bubeník Vlado Čech. Skupina se původně jmenovala The Special Blue Effect, později byl název zkrácen na The Blue Effect.

Na druhém beatovém československém festivalu, který se konal v roce 1968 v pražské Lucerně byla kapela vyhlášena objevem roku a kapelou sezóny. Radim Hladík si pak odnesl ocenění hudebníka sezóny. Navíc skladbu Sunny Grave (vydanou o několik měsíců později na singlu a zpívanou v počeštěné verzi jako Slunečný hrob) vyhlásila porota skladbou sezóny. V roce 1972 se musela kapela jako řada tehdejších skupin přejmenovat na český název. Hudebníci tedy vystupovali pod jmény Modrý efekt nebo M. efekt.

V současnosti hraje Blue Effect ve složení Radim Hladík – kytara. Zpěv, kytara, klávesy Honza Křížek, na baskytaru hraje Wojttech a za bicími sedí Václav Zima.