Festival začne už sedmadvacátého června a šňůra jeho koncertů potrvá dva měsíce. „Koncertů v programu festivalu zazní celkem deset. Tím prvním bude netradičně vystoupení brněnského smíšeného pěveckého sboru Cappella polyphonica Salesiana," řekla organizátorka akce Martina Nejezchlebová.

Koncerty se budou potom pravidelně konat každou středu od sedmi hodin večer. „Další kapely budou spíše laděné do žánru folku," přiblížila Nejezchlebová.

Muzika pro Karolínku
27. 6. Cappella Polyphonica Salesiana (sbor)
3. 7. Žamboši (folk)
10. 7. Folk Team (folk rock)
17. 7. Espuelas (mexico)
24. 7. F. T. Prim (trampská)
31. 7. Samson a jeho parta (folk)
7. 8. Sova & Slamák (folk)
14. 8. Devítka (folk)
21. 8. Na větvi (folk)
28. 8. Mošny (vokální)

Letos se festival vrací na nádvoří blanenského zámku. „Loni byl zámek v rekonstrukci, takže se festival konal jinde. Tento ročník budeme ale pořádat opět na nádvoří blanenského zámku. V případě špatného počasí program přesuneme do audiovizuálního sálu blanenského zámku," řekla Nejezchlebová.

Letos se milovníci hudby mohou těšit na interprety, jako je například Samson a jeho parta, Na větvi nebo Mošny.

Začátky blanenského folkového festivalu sahají až do roku 1996, kdy se pod názvem Blanenské folkové léto představily pouze folkové kapely.

Postupně však k folku přibyly i další žánry a festival tak změnil jméno na Blanenské (nejen) folkové léto aneb Muzika pro strašidýlko Karolínku. Dlouhý název ale nakonec pořadatelé z neziskového sdružení Ulita zkrátili na Muzika pro Karolínku. Karolínkou přitom myslí hodné strašidýlko blanenského zámku, Karolinu Meineke, která zámek kdysi obývala.

Letos na festival zamíří například Robert Šamonil z Adamova. „Na koncerty Muziky pro Karolínku chodím každým rokem. Většinou ani přesně nevím, na jakou kapelu jdu. Vždycky je to ale moc fajn hudební akce," poznamenal Šamonil.