Návštěvníci koncertu Tomáše Pfeiffera tam mohli zjistit, jaké zvuky vydává nástroj, na který hraje tvůrce nezvyklých melodií vlastníma rukama. Zvon obsahuje vodu, která doplňuje zvuk. Celé představení bylo obohaceno videoprojekcí snímků z vesmíru a přírody. Příchozí tak mohli procítit jemné brnění celým tělem. Síla zvuku zvonu totiž dosahuje až stovky decibelů.

Podmanivé a tajemné zvuky, které rezonují celým tělem. Uvolnění, relaxace a stav, z něhož dochází až k závrati. Takto popsali zážitky z koncertu jeho účastníci.

„Šla jsem sem jen ze zvědavosti, nevěděla jsem, co si pod pojmem Vodnářský zvon mám představit. Bylo to zajímavé, jsem ráda, že jsem tu byla,“ uvedla návštěvnice koncertu Dagmar Derňárová z Boskovic.

Vodnářský zvon nalezl Tomáš Pfeiffer na jednom ze výletů do hor, a to ve výšce dva tisíce dvě stě metrů. „Vodnářský zvuk vznikl spojením sedmi kovů symbolizujících naši sluneční soustavu. Každý z těchto kovů má svůj vlastní zvuk. Jejich spojením pak vzniká zvuk vesmíru naší sluneční soustavy. Zvuk je podobný violoncellu, ale lze v něm zaslechnout i sbor,“ přiblížil podstatu letitého nástroje Pfeiffer.

Podle něj mohou účinky nástroje i léčit nemocné. „Každému by měla tato rezonance přinést jiný dar. Nemocný by se měl cítit lépe, další pak mohou zažít to, o čem jen četli. Je to zvuk naší sluneční soustavy, který rezonuje v nás,“ vysvětlil Pfeiffer.

Martina Vašková