„Koncert v Blansku se uskuteční jako součást zpěvákova vánočního turné. O vystoupení je velký zájem, už teď zbývá pouhých deset vstupenek,“ uvedla Iva Kratochvílová z blanenské informační kanceláře Blanka, kde prodávají lístky v předprodeji za 199 korun. Vstupenky zájemci seženou i v informačním středisku v Boskovicích.

Petr Bende do Blanska přijede z brněnského koncertu, kde vystoupí v neděli, a pokračovat bude do Prahy. „Vánoční turné je pro mě každoročně velmi příjemnou událostí. Letos o to více, že poprvé s kapelou zahrajeme i nejnovější skladby z nové desky Trojka,“ uvedl Petr Bende.

Na koncertu zahraje například píseň s názvem Láska, na níž spolupracoval s úspěšným americkým producentem Carmenem Rizzem, nebo svoje ryze autorské skladby. „Spolu s ním vystoupí i písničkář Slávek Janoušek, cimbálová muzika Grejcar a dětský pěvecký sbor Perličky,“ zve Kratochvílová s tím, že koncert začíná v půl osmé večer.

S vánočními koncerty začal hudebník před čtrnácti lety, kdy jako dvacetiletý zahrál ve Zbraslavi u Brna. Od té doby je pořádá každoročně. Letos je zastávek na jeho turné celkem třináct, v Čechách i na Moravě. Poslední koncert Bende odehraje dvaadvacátého prosince v Uherském Brodě.

ŽANETA ONDROUŠKOVÁ