„Loni jsme s přenosy začali a měly velký úspěch, na jedno představení přišlo v průměru sto dva diváků, což je dvakrát víc než na běžný film. Diváky letos čeká ještě lepší zážitek, protože přes léto jsme pořídili plně digitální kino, které umožní vychutnávat jedinečné operní přenosy na nejvyšší možné technické úrovni,“ zve vedoucí kina Radek Pernica. Představení přerušuje jedna nebo dvě přestávky, které je možné využít nejen k občerstvení, ale třeba i ke sledování přestavby scény na plátně. Libreto má anglické i české titulky.

Letos diváky jako novinka čeká také speciální brožura, jejíž součástí jsou texty předních hudebních kritiků a znalců či praktické informace k sezoně. Zpestřením bude rovněž výstava dvaadvaceti polských operních plakátů, které budou k vidění mezi operami Don Pasquale a Don Carlo v listopadu a v prosinci.

Vstupenky na operní představení je možné koupit v předprodeji v pokladně kina nebo si je rezervovat on–line na webových stránkách kina. Cena jedné vstupenky je tři sta třicet korun.