To vše můžou uslyšet hudební fanoušci již tento týden od čtvrtka do neděle na festivalu Čarovné tóny Macochy v nezapomenutelném prostředí Punkevních jeskyní Moravského krasu.

„Hudební festival Čarovné tóny Macochy má v Punkevních jeskyních dlouholetou tradici. Tento ročník festivalu je už třináctý. A naštěstí se pořád lidem líbí,“ uvádí vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka.

Stálí příznivci festivalu i ti, které přiláká krása koncertů v podzemí poprvé. Tito všichni podle Hebelky mají o hudební vystoupení v jeskyních zájem. „Nedá se říct, že by na festival chodila po celá ta léta stejná skupina lidí. Určitě si někteří nenechají ujít žádný ročník, ale přicházejí sem i ti, kteří jej navštíví poprvé,“ říká Hebelka.

Festival bude letos rozdělný do čtyř koncertů. Vydat se ně můžou návštěvníci akce od desátého do třináctého června v šest hodin večer. Jedinou výjimkou je páteční vystoupení Hradišťanu, které začne už v pět odpoledne. Nejen hudební zážitek čeká návštěvníky akce.

Kromě zhruba půlhodinového hudebního je pořadatelé lákají také na prohlídku Punkevních jeskyní, při které se dostanou až na dno samotné Macochy.