Uvnitř je ale skoro prázdno. „Zatím moc lidí nepřišlo, propagaci máme dobrou, budou tady kapely jako Goodfellas, Floex nebo Mňága a Žďorp. Je to už devátý ročník, tak nevím, čím to je. Možná počasím, celý den střídavě prší," stěžuje si hlavní organizátor akce Jan Nádvorník.

Na pódiu se zatím připravuje kapela s názvem My name is music a pod ním se přece jen několik lidí schází. Za několik minut už areálem duní tóny poprockové hudby. V areálu stojí několik stánků, mezi nimi i stánek s nápisem Svět bez válek a násilí. U něj se dozvídám mnoho informací o boji proti válkám. To už se ale na zem snáší kapky deště a za pár chvilek Panský dvůr kropí další z lijáků. „Lidi určitě ještě přijdou. Večer tady bude hrát kapela Mňága a Žďorp a to je největší lákadlo festivalu. Na ty se taky těším," říká účastnice festivalu Michaela Svobodová z Boskovic.

A skutečně, s blížícím se vystoupením Mňágy se areál začíná plnit návštěvníky. „Přijela jsem kvůli kapele Mňága a Žďorp, ostatní kapely, které tady vystupovaly, neznám," říká Petra Holasová ze Březové nad Svitavou.

A Mňága a Žďorp se svého úkolu hlavní hvězdy večera zhostila zodpovědně. Muzikanti hned na začátku hrají známé pecky a publikum je nadšené. „Nakonec se dnešek docela vydařil, jen to počasí mohlo být lepší," hodnotí hlavní pořadatel.