Se svými internetovými stránkami se snaží zabodovat i obce a města na Blanensku. Opět po roce se mohou přihlásit do soutěže s názvem Zlatý erb, v níž komise rozhodne o nejpovedenějších internetových stránkách. Přihlášku zatím poslalo osm měst a obcí. Ti, co ještě váhají, mají čas do středy.

Přesvědčit komisi, že nejpovedenější stránky jsou právě ty jejich, se rozhodly města a obce Adamov, Olešnice, Velenov, Rájec–Jestřebí, Petrovice, Světlá, Vanovice, přihlášku podají i Boskovičtí.

Úplně nové stránky se rozhodli přihlásit ve Velenově. „Od začátku ledna lidé mohou najít informace na našich nových stránkách, které vytvořil náš místostarosta. Myslíme si, že jsou opravdu povedené, proto jsme je přihlásili do soutěže,“ uvedl velenovský starosta Jan Havelka.

Před půl rokem obměnili vzhled stránek i v Olešnici. „V soutěži zkoušíme uspět poprvé. Nové webové stránky se lidem líbí, máme na ně pozitivní ohlasy. I jejich návštěvnost je velmi vysoká. Určitě k tomu přispěl i fakt, že máme webové stránky města propojené se stránkami skiareálu,“ uvedl olešnický starosta Zdeněk Peša a dodal, že lidi zajímají zejména zprávy z městského rozhlasu a novinky ve městě.

„Hodně lidí čte na internetu i městský zpravodaj. Také mě potěšilo, že během jednoho měsíce už přes tisíc lidí kliklo na nového turistického průvodce, kterého jsme zpracovali do filmové podoby,“ doplnil.

V minulých ročnících v krajském kole soutěže zvítězil například Rájec–Jestřebí a čtyřikrát obsadily druhé a jednou třetí místo Boskovice. Obě města se letos přihlásí znovu.

„Letos jsme přihlásili pouze naši novou webovou službu, kterou je Rájec–TV. Tuto internetovou televizi o dění v Rájci vytváří parta mladých dobrovolníků,“ uvedl starosta města Pavel Perout.

Do středy přihlášku podají i Boskovice. „Opět budeme zkoušet štěstí, ale zřejmě nám není souzeno vyhrát. Vždy jsme zatím dosáhli jen na stříbrnou příčku,“ řekl tiskový mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma s tím, že boskovické stránky se těší stále větší oblibě čtenářů. „Na podzim jsme měli rekordních osm a půl tisíce návštěv za týden. Lidé vždy reagují, když dáme na stránky něco nového. Během února chceme rozjet na stránkách i internetovou televizi, kde budou například aktuální videa z akcí nebo rozhovory,“ dodal Parma.

Soutěž pořádá sdružení Zlatý erb. „Chceme podpořit rozvoj informačních služeb a přispět ke zkvalitnění života v jednotlivých obcích,“ shrnul cíl soutěže Jan Savický ze sdružení. Podle pořadatelů o Zlatý erb bojuje každým rokem více obcí. „Každoročně se hlásí o deset procent měst více. Mohu potvrdit, že úroveň internetových stránek měst stoupá. Komise, která určuje vítěze, nejvíce dbá na srozumitelnost stránek, snadnou orientaci, ale i povinně zveřejňované informace,“ uvedl Jan Savický.

Hlas svým oblíbeným stránkám může poslat každý. Vítěz tohoto hlasování pak získá Cenu veřejnosti.

HLASUJTE I VY NA NAŠICH STRÁNKÁCH V PRAVÉM HORNÍM ROHU