V blanenském kostele svatého Martina program začne už ve dvě hodiny odpoledne. „Nabídneme různé aktivity pro děti i komentované prohlídky kostela a jeho věže. Novinkou bude možnost tiché meditace v kostele, chceme lidem dopřát čas pro ztišení a rozjímání," pozval blanenský farář Jiří Kaňa.

Kde se na Blanensku připojí k Noci kostelů:
• Adamov, Benešov, Blansko – dřevěný kostelík i kostel svatého Martina, Křetín, Křtiny, Sebranice, Sloup, Šebrov-Kateřina, Zbraslavec

Otevřená bude i farní kavárna, kde kromě občerstvení nabídnou živou hudbu a možnost zahrát si jednu písničku na půjčený hudební nástroj. Program potrvá až do devíti hodin večer.

Od sedmi do jedenácti hodin večer přivítají zájemce také v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách. V půl osmé začne koncert na zvonohru. „Třiatřicet zvonů a zvonků o váze od 6 do 363 kilogramů se rozezní náboženskými i lidovými písněmi. Na letošek jsme připravili novinku v podobě venkovní cesty světla se čtrnácti obrazy. Kvůli atmosféře ji projdeme při západu slunce," přiblížil tamní farář Jan Peňáz.

Přístupný bude například také kůr, oratoř, staré i nové ambity a kostnice.

Kompletní program akce je na internetových stránkách www.nockostelu.cz.