Boskovičtí vtomto roce uvidí iobrazy zpartnerského města Rawy a výstavu kdevadesátému výročí založení Československé republiky Osudy vdatech, data vosudech. „Hudebně-dramatický program nabídne připravovaná muzejní noc Múzy vsetmělém muzeu,“ doplnila Hamalová.

To Muzeum Blansko začne rok ve znamení umělecké litiny. Ředitelka Eva Nečasová doufá, že vzámeckém parku opět stanou opravené sochy Fauna či Venuše Medicejské. Nabídka předmětů zumělecké litiny je vmuzeu obrovská. „Proto bychom chtěli uspořádat menší tématické výstavy. Třeba na Vánoce výstavu náboženských motivů vumělecké litině,“ uvedla Nečasová. Lidé by si tak prohlédli litinové kříže či reliéfy sKristem, který kráčí po hladině moře nebo Anděla strážného, jak chrání děti, aby nespadly do propasti. Nechyběly by ani svaté obrázky. „Lidé je objeví třeba doma na půdě a pak je donesou do muzea,“ dodala Nečasová. Dále se rozmýšlí nad tím, zda uspořádat ivýstavu santickými či zvířecími motivy.

„Až spravíme sklepení, chtěli bychom tam umístit litinovou expozici. Litina totiž není choulostivá, tyto vlhké prostory by jí neuškodily,“ podotkla ředitelka.