Pořadatelům se na čtvrtém ročníku akce splnilo přání. „Letos nás kontaktoval sám Dj Busteraz, který chce na Happeningu hrát. Poté, co jsme vyvěsili plakáty, přidala se i kapela Shy,“ uvedl jeden z organizátorů Zdeněk Přibyl alias Áma s tím, že jejich cílem bylo, aby muzikanty lákalo na Happeningu hrát. „Letos poprvé zahrají i kytarové kapely. Třeba Havranova levá ruka nebo Extra porce chapadel,“ podotkl Áma.

Mezi talenty z okolí Boskovic vystoupí ještě DJ Klait nebo kapely Marabu a Diamond Fellaz. Ti mají mezi sebou rappera, který se pyšní titulem PV Freestyl king roku.

Hvězdou akce budou brněnští Pawlač Zewls. „Jde o čtyři DJe. Každý má osobně přesah do jiného stylu muziky. Někteří z nich fungují ještě jako MCs,“ představil uskupení Áma. Publikum v letním kině si tak vyslechne z jejich dílny styly jako jungle, dnb, breakbeat nebo hiphop.

Porci kapel a breakdancu umlčí filmové plátno. Na tom diváci uvidí čtyři krátké filmy, z toho tři od boskovického režiséra Michala Grygy. Kromě kytarových kapel je další novinkou rozšíření dětského koutku. Děti se vyřádí na skákacím hradě, vyhrají si s hračkami, svět si vymalují barevnými křídami. „Děti se budou moct díky sponzorům i zdarma napít,“ dodal Áma.

Proti špatnému počasí jsou organizátoři pojištěni. Kapely i zvukař budou krytí stany. „Akci bychom zrušili jen za extrémně špatného počasí,“ řekl Áma, podle kterého návštěvnost Happeningu každým rokem roste. „Ať se lidi přijdou do kina nakouknout, pobavit se. Jsme otevřeni všem,“ míní pořadatel. Začíná se ve tři hodiny, končí ve dvě ráno.