Lidé na náměstí Republiky zhlédnou od pondělí do neděle vždy v jednadvacet hodin sedm českých filmů. „Snažíme se podpořit českou kinematografii. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek je věnován projektu Dar života, jehož cílem je podpora a propagace oblasti a základní myšlenky dobrovolného dárcovství krve v České republice,“ uvedl Pavel Langr z blanenského kina, které v loňském roce také promítalo pod noční oblohou. „Loni u nás Kinematograf bratří Čadíků nebyl. Letní promítání jsme tak organizovali sami. Promítali jsme ale komerční filmy, ty, které byly nejoblíbenější za poslední půlrok. Snažili jsme se tak nalákat lidi do blanenského kina,“ řekl Langr.


Zájem o letní promítání je veliký. „Loni přišlo i sedm set lidí. Letos čekám největší zájem o film Grandhotel od Davida Ondříčka,“ dodal Langr.
Navštívit provizorní blanenské letní kino se chystá i studentka Lenka Štěrbová. „Chci se přijít podívat. Asi zajdu na komedii Jak se krotí krokodýli,“ řekla Štěrbová.


Kinematograf bratří Čadíkůletos zavítá do devadesáti míst. „V České republice budeme promítat v šedesáti městech a na Slovensku ve třiceti,“ upřesnil ředitel Kinematografu Josef Čadík, který vzpomenul, že po náměstí už jezdí desátou sezonu.