Ve středu 25. června začíná v Blansku cyklus středečních prázdninových koncertů s názvem Muzika pro Karolínku, který každý týden od sedmi hodin večer na nádvoří muzea nabídne nějakou folkovou kapelu. V Blansku zazní také rock. Na Rockfestu se pátého července od čtrnácti hodin v lomě Arnoštov představí skupiny Arakain, Doga či Devilate.

Festivalů si užijí lidé v Boskovicích. Od sedmnáctého do dvacátého července se koná šestnáctý ročník festivalu pro židovskou čvrť Boskovice 2008. Ve čtyřech dnech je pro návštěvníky připraven bohatý program po celém městě. Například na hudební scéně za muzeem vystoupí Oswald Schneider či slovenská kapela Živé kvety.

„Lidé se také mohou podívat na několik filmů v kině Panorama a součástí festivalu je rovněž řada výstav. K vidění budou například fotografie od významného dokumentaristy Jana Lukase,“ uvedla Adéla Kebrdlová z pořádajícího sdružení Unijazz. „Čtyřdenní permanentka vyjde na tři sta padesát korun,“ řekla Miloslava Luňáčková z boskovického informačního střediska, kde lze už nyní vstupenky koupit.

KDY A KDE

25. června – 27. srpna – Muzika pro Karolínku v Blansku
5. července – Rockfest 2008 v Blansku
17. – 20. července - Festival Boskovice 2008
9. srpna – Hradhouse 2008 v Boskovicích
16. srpna – Multižánrový festiválek aneb bez bojů a válek ve Skalici, Boskovicích a Olešnici
18. – 23. srpna – Festival 3+1 v Letovicích
20. – 23. srpna – Festival španělské kultury Iberica 2008 v Boskovicích

O prázdninách se v Boskovicích uskuteční ještě tři festivaly. Devátého srpna festival techna Hradhouse, šestnáctého srpna multižánrový festiválek, který se kromě Boskovic představí i ve Skalici a Olešnici, a od dvacátého do třiadvacátého srpna pátý ročník festivalu španělské kultury Iberica. Ten nabídne v Boskovicích dva koncerty a také hudební a taneční dílny.

„V nabídce je výuka flamencového tance, salsy, flamencové kytary, perkuse a letos poprvé i tanga,“ sdělil dramaturg festivalu Petr Vít. Dílny v prostorách boskovického zámku povedou lektoři ze Španělska, Kolumbie a Slovenska.

Také Letovičtí si v létě přijdou na své. Tradiční festival 3+1, který Letovicemi zazní od osmnáctého do třiadvacátého srpna. Na koupališti nabídne skupiny Horkou jehlou, Tleskač či Buty. Chybět nebudou ani filmové večery, bubenické, výtvarné, divadelní a taneční workshopy a mnoho dětských atrakcí.