Od sedmi hodin večer v kunštátském kulturním domě ochotníci sehrají tragikomedii Miloše Macourka Hra na Zuzanku.

„Jedná se o absurdní tragikomedii o úskalích lidského života. Jde o příběh jedné osoby, Zuzanky, která se jednoho dne narodí a jiného dne, po určité době, zemře. A proč jsme si ji vybrali? Protože je nám její osud jaksi blízký a máme pocit, že blízký by mohl připadat i jiným,“ popsala režisérka Marika Wetterová.

Písničky doprovázející hru jsou z dílny samotných kunštátských ochotníků. Na texty režisérky Wetterové je složila Lucie Poláková a Jan Kovář.

Divákům se na divadelních prknech představí herci Štěpánka Šauerová, Jirka Kůra, Jirka Dokoupil, Blanka Prudká, Michal Havelka, Klára Konopáčová, Lucie Poláková, Lada Grulichová, Eliška Vavříčková, Tomáš Trumpeš, Vašek Hock či Martin Jakl.

Pro ty, kteří nestihnou premiéru, jsou připraveny dvě reprízy. První se koná hned v neděli druhého března od pěti hodin odpoledne v kulturním domě, další v neděli devětadvacátého března od sedmi hodin večer opět v kulturním domě.

Stručný sestřih představení herci sehrají také v neděli šestnáctého března na Jarní výstavě v Kunštátě. Vzápětí po premiéře, pátého března, pojedou Kunštátští představit svůj nový kus na krajský festival amatérských divadel Hoblík v Hodoníně.