Jak to v Galerii města Blanska vypadalo v době vašeho nástupu?
Dramaturgie byla taková, jak ji nastavil doktor Štarha. (Ten se na galerii zaměřil poté, co fungovala několik let bez vedení, pozn. red.) Já se k němu pouze přidala. Přispěla jsem ale doprovodnými akcemi a hlavně workshopy pro děti, které souvisely s výstavami. To do té doby v galerii chybělo, protože se tomu neměl kdo věnovat. Co se interiéru týká, když jsem poprvé vstoupila dovnitř a uviděla kancelář, měla jsem šok. Byla staromódní, zaskládaná a hlavně polepená nástěnkami a pohlednicemi. To bylo nevkusné a nevhodné pro vstup do galerie. Snažila jsem se to tedy upravit.

Za vašeho působení některé obrazy nespoutaly rámečky a umělci mnohdy malovali přímo na zdi výstavní síně…
Vyšlo to z jejich záměru. Chtěli malovat na zeď, tak malovali.

Jaký má podle vás galerie zvuk?
Galerie města Blanska je regionální galerie, která prezentuje současné umění. Je na docela dobré úrovni. Na současné umělecké scéně je už známá. Umělci, kteří tam vkročili, chválili i prostory, kterou jsou čisté a velké.

Vy sama jste umělkyně, byla jste mezi pěti finalisty nominovaná na cenu Jindřicha Chalupeckého. Co vám dávala pozice vedoucí galerie?
Bavilo mě to. Mohla jsem se setkávat s uměním i lidmi, kteří je dělají. Bavilo mě vymýšlet i doprovodné aktivity pro děti, komunikovat a pracovat s nimi. Vždycky mě potěšilo, jak se k tomu postavily, jak byly aktivní.

Která z výstav se vám nejvíc vryla do paměti?
To se nedá říct. Všechny výstavy bylo to, co mám ráda.. Za srdce mě asi nejvíc chytl Marek Meduna. Z jeho tvorby, která je mi blízká, jsem vycházela i ve své vlastní výstavě. V Blansku se mi líbilo , jak zajímavě zapojil prostor galerie tak, že v něm vytvořil model samotné své výstavy. Mám ráda také jeho malby, kresby a objekty.

Od září už nebude vaše jméno s Galerií města Blanska spojováno?
Program, který poběží do konce tohoto roku, jsem plánovala s panem Štarhou ještě já. Pokud mi vyjde grant, příští rok budu kurátovat jednu výstavu.

Proč odcházíte?
Zkrátka se stěhuji, nic jiného v tom není. V oboru ale budu působit dál.