První část sedmého a posledního kouzelnického dobrodružství Harry Potter a Relikvie smrti uvede osmnáctého listopadu kino Panorama v Boskovicích, druhého prosince pak kino v Blansku. Zájem diváků očekávají v obou kinech velký.

„Jsme široko daleko jediné kino v okolí, které film hraje v den premiéry. Proto si myslíme, že na něj přijde do kina lidí hodně. A podle předchozích dílů na Harryho Pottera nechodí jen děti,“ řekl vedoucí kina Radek Pernica.

Přilákat diváky hned v den celorepublikové premiéry se v Boskovicích podaří díky digitalizaci, kterou nedávno v kině dokončili. Film pak budou hrát denně od osmnáctého až do čtyřiadvacátého listopadu. „Chtěli jsme raději představení rozprostřít do celého týdne, než jej nahustit do pár dní a přeplnit tak kino,“ vysvětlil Pernica.

O něco později uvedou první část filmu Harry Potter a Relikvie smrti také v kině v Blansku. Hrát jej budou od druhého do pátého prosince. V zájem diváků tam také doufají. „Podle referencí o návštěvnosti filmu z jiných států pevně věříme, že do kina přijde lidí hodně. O první díly byl zájem obrovský, potom trochu poklesl, ale teď už začínají hrdinové dospívat a tak Harry láká i adolescenty,“ přiblížil vedoucí blanenského kina Pavel Langer.

Starosti jim ale dělá konkurence z Boskovic. „Dřív diváky přetahovalo jen Brno, teď kvůli digitalizaci budou hrát film v den premiéry i v Boskovicích. My jsme ale zase levnější, tak uvidíme,“ dodal Langer.