Napínavým startem přiková diváka k židli nový film Pravda studia Forleaf. Jde o třetí větší filmové dílko studentů boskovického gymnázia.

„Na hřbitově dojde k podivnému náhlému úmrtí dívky. Detektiv si s případem neví rady, tak přizve novináře, který se zajímá o nadpřirozeno,“ nastíní autor scénáře Milan Hrytsyuk ze Žernovníku, který se před kamerou proměnil v postavu novináře. Hrytsyuk strašidelnou scénou odstartoval pátrání v uličkách Boskovic, kde se novináři zjevuje duch hraběte Sallivana.

Příběh nabírá nečekané obrátky. Původně mrtvá dívka se totiž probere v márnici. Při její návštěvě pak detektiv i novinář dojdou k poznání. „Poselstvím filmu je to, že Pravdu musí nalézt každý sám v sobě a že mnohdy stačí člověku pouze věřit,“ přiblíží Hrytsyuk.

Jeho a další herce postavil před kameru Jan Perout z Rájce–Jestřebí. Ten film také režíroval. „Letos na jaře jsme měli možnost půjčit si kameru. Tak jsme Milanův scénář vytáhli ze šuplíku a točili,“ prozrazuje Perout s tím, že do letních prázdnin film sestříhali a pak jejich kamarád dopiloval hudbu.

Pravda není prvním filmem studia Forleaf. „Točíme spíš klipy a máme za sebou ještě dva filmy. Už máme pár zkušeností, proto jsme se před natáčením Pravdy domlouvali i s policií,“ pousměje se Perout. Když totiž minule natáčel se štábem sprejerskou scénu, lidé na ně přivolali muže zákona. Film Pravda byl komplikovanější v tom, že se točil ve sněhu. „Dále na hřbitově někdo řezal pilou dřevo, takže i s tím jsme se museli vypořádat,“ líčí dál devatenáctiletý student. On i jeho parťák chtějí po gymnáziu studovat filmové umění. Příští týden se vrhnou do natáčení dalšího klipu. Oba jsou také v občanském sdružení mladých lidí, kteří se věnují ve výtvarnému umění, fotografování či literatuře.