Třináctiletá Michaela Koudelková z Boskovic se nedávno blýskla na koncertech se Symfonickým orchestrem Boskovice. „Mám doma čtrnáct zobcových fléten,“ prozradila Michaela. Na vystoupení si s sebou vždy bere náhradní flétnu, pro případ, že by jí třeba jedna upadla a rozbila se. „Jednou se to stalo. Flétna se prostě skutálela ze stolu. Naštěstí se jí nic nestalo, protože tenkrát jsme žádnou náhradní neměli,“ popisuje nepříjemný zážitek její maminka Renata Koudelková, která svoji dceru společně s tatínkem doprovází na všechny soutěže a vystoupení.
Na soutěže Míša jezdí často a umisťuje se na předních příčkách. V roce 2002 vyhrála celostátní kolo soutěže Pískání pro zdraví a hrála v pořadu pro děti Pohádková půda. „Před vystoupením třeba celý den trému nemám, ale pak to na mě přijde dvě vteřiny před zahájením,“ řekla flétnistka. Tréma opadne podle toho, jaké je publikum. „Když je přátelštější, tak se hraje líp,“ dodala.
V minulosti si zahrála i s Lubobírem Brabcem a Jiřím Bártou, dále například s Gabrielou Deméterovou. První svoje větší vystoupení absolvovala v deseti letech, kdy dělala předskokanku Jaroslavu Svěcenému. Zvlášť vzpomíná na víkendový improvizační kurz Jiřího Stivína.
Denně cvičí jednu až dvě hodiny, někdy víc, někdy míň. Odměnou za koncerty je pro ni potlesk publika a to, že ji lidé poznávají na ulici. „Jednou jsem dostala v papírnictví od prodavače zdarma propisku, která se mi líbila, ale zdála se mi moc drahá. Dal mi ji se slovy: To máš za koncert,“ vzpomíná Míša. Také umí hrát na klavír, ráda vyšívá a háčkuje. Flétna však vede.
A plány do budoucna? Hrát a hrát. Příští rok se chce přihlásit na konzervatoř do Brna, kde budou nově otvírat obor zobcová flétna. Jejím snem je zahrát si v pražském Rudolfinu nebo někde v zahraničí. Chce být profesionální flétnistkou a jezdit po koncertech.