Letošní ročník zahájí Olešničtí večer na zahradě za tamním kulturním domem tento pátek zapálením tradičního ohně. V sobotu se začne hrát od dvou hodin odpoledne. „V první části, soutěžní, se utkají amatérské kapely o přízeň diváků. Kapela, která vyhraje, si odveze putovní keramickou plastiku," řekl za pořadatele Jakub Slavíček z osady Zmijáci.

Na jevišti vystoupí skupina Bounty, Jameki, Špunt a Stop Time. Nováčkem je dětská skupina z Boskovic Pružiny. Ta se na festival dostala přes první ročník dětské soutěže Olešnický kvítek, kterou vyhrála.

Zmijáci plánují z Olešnického kvítku udělat tradici a pořádat jej každý rok. „Chceme podpořit hudební žánr trampské, folkové a country písničky mezi mladými lidmi," řekla Tereza Dřevová z osady Zmijáci.

Druhou částí festivalu je vystoupení hostů z řad profesionálních hudebníků. Na Olešnické kytce vystoupil v minulosti například Pavel Bobek, Věra Martinová nebo Kamelot. „Letos je hlavním hostem multigenerační hitmaker Jaroslav Uhlíř. Vystoupí také trampská legenda Karabina, kapela Piknik a Michal Tučný revival," doplnil Slavíček.

Festival zpestří tradiční soutěž v pojídání párků. V případě špatného počasí se přesouvá do kulturního domu.