Jedinečnou akci, jejímž cílem je propagovat tamní židovskou čtvrt, budou letos provázet různá výročí. „Spousta významných herců či režisérů se narodila v roce 1936. Jeden filmový blok bude proto věnovaný takzvaným šestatřicátníkům: Janu Němcovi, Zdeňku Svěrákovi, Janu Kačerovi a dalším tvůrcům, kteří by letos slavili nebo slaví osmdesátiny. Například filmem Věry Chytilové Šašek a královna připomeneme sedmdesáté výročí narození Jiřího Bulise," přiblížil dramaturg projekcí Petr Michálek.

Festival začne už ve čtvrtek dopoledne, oficiálně jej ale zahájí v pět hodin odpoledne koncert izraelského souboru Gulaza. „Návštěvníci se mohou těšit také na tradiční česko-německou jazzovou scénu," sdělil Čestmír Huňát z pořádajícího sdružení Unijazz.

Na své si přijdou i rodiny s dětmi. V neděli mohou zavítat na dětská divadelní představení, vyrobit si masky pro průvod městem a zapojit se do interaktivní dílny. Součástí festivalu budou i prohlídky židovské čtvrti. Zájemci si budou moci zacvičit jógu. Festival každoročně navštíví zhruba čtyři tisíce návštěvníků.