Na dvě stě padesát lidí mělo zájem o komentovanou prohlídku boskovické židovské čtvrti. „ O prohlídky byl každý den neuvěřitelný zájem,“ uvedl Čestmír Huňát z Unijazzu, díky kterému boskovický festival dýchá už šestnáctým rokem. Podle Huňáta festival z počátku upozorňoval na špatný stav židovské čtvrti. „Dnes Boskovice propagujeme. Chceme sem přivézt lidi, kteří mají rádi hudbu, výtvarné umění, divadlo. Tím podporujeme i turistický ruch v regionu, pořádáme totiž i výlety do okolí Boskovic,“ přiblížil Huňát.

Potvrdil, že letos přijelo méně návštěvníků. „Vzhledem k tomu, jak dopadly nedávné festivaly na Břeclavku a v Hradci, účast v Boskovicích byla velká,“ míní Huňát. Lidé měli podle něj letos větší zájem o jazz než v minulosti, také trávili čas v kině. „Festival Boskovice nestojí na jedné hvězdě nebo na jednom žánru. Už od prvního ročníku byl nejen hudebním festivalem a tuto tvář si drží dodnes,“ sdělil Huňát s tím, že podobnou podobu převzali další festivaly v republice.

Harmonika, zpěv a tanec ovládly i boskovické ulice. Umění se totiž chopili i návštěvníci. U muzea dováděla Jana Remerárová z Prahy. „Náhodné setkání s Honzou Koláčkem a jeho harmonikou mě nadchlo. Zaujalo mě ale i divadlo Skutr na hradě, kde mě oslovilo krásné prostředí a Hudba Praha,“ řekla. Do Boskovic přijela s kamarádkou, aby poznala tamní prostředí. O programu neměly tušení. „Vyhovovalo mi zkombinování divadla a hudby,“ podotkla Remerárová.

Z Ivančic každý den za festivalovou kulturou dojížděli Olga Prokopová s Tomášem Křenkem. „

Jsem tu podruhé a jak to letos dopadlo, tak jsem to očekávala,“ byla spokojená Prokopová. Její přítel ocenil jazzovou nadílku v Zámeckém skleníku.

Nad Boskovicemi po dobu festivalu bdělo čtrnáct policistů. „Jedinou stížnost na rušení nočního klidu jsme zaznamenali od hostů penzionu pod zámkem. Jinak jsme řešili přestupky v dopravě nebo drobné krádeže,“ nastínil situaci strážník Pavel Vaněrka.

Tentokrát muži zákona nemuseli řešit rvačky nebo vážnější případy. Podle Vaněrky za klidem stojí menší návštěvnost a polcisté v ulicích.